- Reklama -magazín

Priváty – kvetou v Česku i v zahraničí

Mohlo by Vás zajímat

Obliba privátů coby míst určených k sexuálnímu potěšení se v České republice poslední dobou daří. Nejinak se situace vyvíjí i v okolních státech. Výhody jsou jasné – diskrétnost, anonymita, pohodlí, hygiena a snadná domluva. V některých zemích jsou státem nařízená pravidla, jinde si mohou dívky se zákazníky užívat podle svého uvážení. Důležité je, že tyto dostupné služby jsou stále ve velké oblibě.

Priváty – kam se vydat za potěšením?

Co se týče žebříčku nejpopulárnějších turistických sexuálních destinací uveřejněném zde, na celé čáře vede Thajsko. V žebříčku se na vysokých pozicích udržují i další asijské státy, například Filipíny nebo Vietnam. Svou pozici zde má ale i Česká republika, a to především proto, že sexuální služby jsou zde levnější, dostupnější a je velký výběr.

Nikoho nepřekvapí, že centrem erotických služeb v Česku je hlavní město. V Praze je soustředěna nejen velká část nočních podniků, ale mnohonásobně více je zde také privátů. Tam se podle tohoto zdroje uchyluje i spousta pouličních prostitutek, neboť jim poskytují lepší postavení. Zároveň jsou na ně kladeny vyšší nároky a prestižnější vizáž i vystupování. Samozřejmě se přidávají stále nové dívky, zejména studentky, které hledají rychlý přivýdělek nebo je sex prostě baví.

Situace v Česku

Největší poptávka je po ženách mladšího věku, asi okolo 20 let. Někdy priváty spadají pod šéfa, který většinu věcí zajišťuje a zprostředkovává. Společnice si domluví schůzku s klientem a počká na něj v uvedeném bytě. Tam se pak podrobněji domluví na tom, co a jak proběhne. Překvapivě se ženy pracující v tomto oboru shodují, že většina mužů touží po klasické misionářské poloze a jen málo jich vyžaduje nějakou opravdovou specialitu. A spousta mužů si přijde třeba jen promluvit a popovídat, protože jim chybí mezilidský kontakt více než sex.

Už dlouhé roky se objevují a zase mizí návrhy na regulaci, omezení a kontrolu. Zatím však priváty zůstávají zcela legální. Odehrávají se na soukromém pozemku, takže do něj policie ani nikdo jiný nemůže jen tak vniknout. Zákazník i společnice jsou chráněni. Pravidla si nastavuje jen poskytovatelka služeb.

V Německu vládnou zákony

Jak se můžeme dočíst zde, našem sousedním státě nesmí sex za úplatu proběhnout bez kondomu. Služby nesmí být vynucené a musí docházet k pravidelným zdravotnickým kontrolám. Zákon pamatuje i na priváty, a to v tom smyslu, že místo bydliště musí být odlišné od místa provozování sexuálních praktik. Tím vlastně dochází k ještě větší ochraně obou stran a jejich zájmů.

Tento článek nám zase ukazuje některé sankce za porušení. Slibuje si od toho zlepšení postavení žen pracujících v privátech nebo v klubech a lepší hygienické i pracovní podmínky. Odpovědnost za porušení nese ve většině případů zákazník.

Radikální Francie

O něco dál se rozhodla zajít i Francie. Jejich zákon o prostituci patří k vůbec nejpřísnějším v Evropě. Za kupování si sexuálních služeb nařídila vysoké pokuty a přenáší veškerou odpovědnost na klienta. Důvodem má být zaručení větší bezpečnosti. Zákon se ovšem nelíbí ani samotným prostitutkám, které se tak raději přemisťují do privátů, kde mají větší soukromí a samy si mohou kontrolovat vše potřebné.

Tady se dočteme, že podobná situace vládne i ve Švédsku, Norsku, Velké Británii, Severním Irsku a Islandu. Spousta zemí Evropy ale pořád dává ženám i mužům poskytujícím sexuální služby, a tím spíše na privátě, větší volnost. Příkladem může být kromě České republiky i Nizozemsko, které sice zákonem prostituci kontroluje, ovšem vnímá ji jako každé jiné řemeslo. Odvádí se z ní daň a lze s ní platit třeba i autoškolu.

LivingHome on Facebook

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejnovější příběhy