- Reklama -magazín

Montáž a údržba dřezů SHOCK

Mohlo by Vás zajímat

Dřezy Shock jsou kvalitní granitové dřezy ze speciálního materiálu Cristalite. Před montáží zkontrolujte, zda není dřez poškozen. Granitové dřezy se sice vyznačují vysokou odolností, ale dokud nejsou zasazeny do pracovní desky, jsou velmi křehké.
Otvor pro baterii, odtok a ovládání odtoku jsou naznačené nálepkou, vyklepávejte je výhradně z vrchní (lícové) strany dřezu. Vždy si ještě zkontrolujte, zda se nálepka neposunula ze středu naznačeného otvoru. Pokud otvor není nálepkou označen, je nutné, abyste si ho vy sami pečlivě vyměřili a označili. Před vyklepáváním dřez podložte zespodu z obou stran tak, aby byly podložky co nejblíže naznačenému otvoru a zároveň do něj nezasahovaly. Místo přímo pod otvorem by tedy nemělo být nijak podložené. Otvor vyklepněte tuhou ocelovou tyčí, šroubovákem nebo trubkou o průměru do 20 mm. Po vyklepnutí lze výsledný otvor začistit pilníkem.
Pod opracovanou dosedací plochu dřezu naneste těsnící prostředek. K utěsnění dřezu používejte z hygienických důvodů výhradně transparentní sanitární silikon určený pro instalaci kuchyňských dřezů. Dřez připevněte k pracovní desce přiloženými svorkami dle schématu. Mírné prohnutí dřezu není závadou (zabraňuje odstávání krajů) a lze jej bez problémů dotáhnout svorkami. Svorky dotahujte postupně od středu ke krajům dřezu. Nepoužívejte prudké dotahování elektrickými šroubováky. Po vsazení dřezu odstraňte přebytečnou (vytlačenou) těsnící hmotu (silikon) malou špachtlí nebo vlhkým hadříkem namočeným v mýdlové vodě nebo saponátu.

Sestavení odtočných armatur (sifonů) u dřezů SHOCK

Součástí dřezů Shock jsou odtokové armatury s manuálně ovládaným sítkem nebo zátkou a sifonem. Při sestavování sifonů u dřezů Shock je důležité, abyste při spojování jednotlivých dílů přesně dodržovali takový postup aplikace těsnění, který je vyznačen na schématu v detailu (je-li uveden). Některé typy dřezů mohou vyžadovat úpravu délky spojovacích trubek, kterou můžete provést např. pilkou na železo dle dispozice vašeho odpadu ve zdi. Před zkracováním trubek se ale pečlivě ujistěte, zda sestavu skládáte správně. Celkové dotažení armatury proveďte až po její úplné kompletaci.
Dodávané odtočné armatury (sifony) předpokládají standardní výšku odpadu ve zdi 400 mm. V případech vysoko položeného vyústění odpadu ve zdi můžete použít místo námi dodávaného sifonu (ve tvaru U) flexibilní sifon. Vyskytla-li by se netěsnost ihned po instalaci, povolte všechny spoje, aby se odstranila případná pnutí, zkontrolujte, zda těsnění nejsou pomačkána a zda jednotlivé díly k sobě sedí bez použití hrubé síly při jejich sesazování (nepřesnosti v délkách trubek odstraňte), a smontujte armaturu výše uvedeným způsobem.
Ujistěte se, že armatury nejsou vystaveny nárazům nebo tlakům například od věcí vkládaných do skříňky.

Správná údržba dřezu zajistí jeho dlouhou životnost

Granitové dřezy jsou z vysoce odolného materiálu. Dřezy firmy Shock jsou vyrobeny z granitového materiálu Cristalite, který byl v posledních letech ještě jednou optimalizován – dřez je tak velmi odolný proti mechanickému poškození, vyznačuje se rezistencí vůči teplotním šokům, je barevně stálý a nepohlcuje žádné pachy z potravin. Zároveň má vynikající hygienické vlastnosti. Přestože nevyžaduje žádnou zvláštní péči, je i u tak odolného materiálu třeba dodržovat určité zásady ochrany a zacházení s ním.

Při používání dřezů Shock se proto vyvarujte:

-zvláště agresivního zacházení s granitovým dřezem, např. úderu, vrypu paličkou nebo sekáčkem na maso
-odkládání rozpálených hrnců o teplotě vyšší než 180 °C na plochu dřezu, pod hrnec raději vždy použijte speciální podložku
-čištění dřezu agresivními čistidly s obsahem kyseliny citronové nebo mravenčí
Při dodržení uvedených postupů nemusíte mít o vzhled a životnost vašeho dřezu obavy.

Čištění granitových dřezů Shock je velmi nenáročné

Granit je neporézní materiál, bez problémů proto odolává kyselinám a zásaditým látkám, které jsou součástí běžných čisticích prostředků na mytí nádobí – nečistoty nebo mastnotu můžete z tohoto důvodu očistit pouze saponátem a opláchnout vodou. Pokud chcete, aby váš dřez vypadal stále dobře, po každém použití ho opláchněte vodou – zaschlé kapky vody nejsou na materiálu Cristalite vidět, nemusíte ho proto vysušovat.
Pokud ale žijete v oblastech s velmi tvrdou vodou, je možné, že se na povrchu vodní kámen i tak usadí. V takovém případě dřez po každém použití vysušte neabrazivním hadříkem, který materiál dřezu nijak nenaruší. Užitečné je také to, když si na houbičku nebo hadřík pořídíte samostatnou nádobku, zabráníte tak možnému usazování kamene pod vlhkou látkou. Nádobku přes noc odkládejte mimo dřez. Jednou za čas, zvláště pokud je více znečištěný, doporučujeme dřez omýt tekutým pískem. Ve zvláštních případech můžete nakonec použít roztok bělidla, např Savo 1 díl + 3 díly vody, naneste, nechte působit 5 minut a důkladně opláchněte čistou vodou.

Výrobky od autorizovaných výrobců údržbu dřezu usnadní

Čištění a údržbu granitových dřezů výrazně usnadňují speciálně vyvinuté čisticí a údržbové sady od autorizovaných výrobců (např. Shock Easy Care Set), které obsahují odvápňovač na vodní kámen, balzám na odstraňování škrábanců a speciální houbičky, díky kterým škrábance rozleštíte. Pokud jste si zvolili světlý granitový dřez a zůstaly na něm skvrny například od kávy, borůvkové nebo malinové šťávy či inkoustu, můžete na dřez použít bělicí přípravek, například Schock Easy Care, který odstraní všechny organické barevné změny za pomoci vysoce účinné složky aktivního chlóru.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy