- Reklama -magazín

Myslete na bezpečí svých nejmenších a vybavte svou domácnost bezpečnostními prvky

Mohlo by Vás zajímat

Radujete se doma z malého drobečka, který vám obrátil život vzhůru nohama, ale vy se přesto vznášíte štěstím? Myslete na jeho bezpečí a to raději dříve než se začne plazit a později pak i chodit. Pokud máte dojem, že doma je dítě v bezpečí, pak máte určitě pravdu, ale ne tak úplně. I domov skrývá mnohé nástrahy a i když jste sebe pozornější rodič, někdy stačí skutečně chvíle a neštěstí je na světě.

Není třeba panikařit, ani se stresovat s každým novým krokem vašeho dítka, jen je dobré byt či dům zabezpečit, abyste mohli v klidu žít a nebýt dítěti stále v patách. Bohužel se záslepkami do zásuvek vše nekončí. Ty jsou rozhodně základ, který je velice důležitý, ale tím to jen začíná. Jaké jsou další možnosti, jak dítě chránit?

bezpečnostní prvky do domácnosti - mimino se zásuvkouPokud máte mezonetový byt nebo patrový dům, rozhodně stojí za úvahu vrátka (zábrana) na schody. Vyrábí se v různém rozpětí, takže by měly pasovat na všechny typy schodišť. Další nástrahou jsou šuplíky a dveře, kam si dítě snadno může přivřít nebo přiskřípnout prstíky. Velmi bolestivému zranění lze předejít pomocí speciálních zarážek. Pokud máte v dosahu dětských rukou skříňku, ve které máte nějaké nebezpečné látky, i na dvířka existují nejrůznější typy zámků.

Další kapitolou je kuchyň a tam zejména sporák, zranění způsobená horkými tekutinami, zejména pak olejem mohou mít skutečně fatální následky. Ideálním řešením je kryt na sporák, který je jakousi navýšenou hranou kolem přední strany a částečně i boků varné desky či klasického sporáku. Dítě pak na předměty zde umístěné nedosáhne.

Na ostré rohy veškerého nábytku, který je v rizikové výšce pak umístěte ochranný kryt. Lze snadno instalovat a až dítě povyroste můžete sundat. Vždy myslete na to, že většina nehod se stane dříve, než si stačíte čehokoliv všimnout, zkuste jim tedy předcházet a být vždy o krok napřed. Vše, co dítě ohrožuje zkuste v první řadě umístit pěkně pod zámek nebo do bezpečné vzdálenosti či výšky. Míru zabezpečení pak přizpůsobujte dle vynalézavosti vašeho dítěte. Některé děti prosedí většinu dětství klidně u knih ne si způsobně hrají s přidělenou hračkou, jiné si naopak již v útlém dětství vyrobí z lega žebřík, aby zjistilo, co se stane, když do mikrovlnné trouby umístí kovové autíčko a přesně tomu je třeba uzpůsobit rozsah ochranných prvků u vás doma.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy