home Bydlení, Design, Zahrada Nábytek z palet – tentokrát trocha originálního pohodlí na ven

Nábytek z palet – tentokrát trocha originálního pohodlí na ven

zahradní nábytek z palet - jídelní sestavaČekáte celé léto na konec sezóny, abyste si pořídili zahradní nábytek ve slevě? Nebo si již několik let vybíráte a ne a ne trefit na něco, co by vám tak nějak padlo do oka a mělo i trochu punc originality? Máme pro vás další nápady, jak je možné využíti palet, které se vám třeba jen tak válí v garáži a čekají na čas, kdy je rozštípete a v zimě s nimi přiložíte do kamen. Nespěchejte s jejich likvidací a načerpejte u nás inspiraci na jejich možné využití.

Někomu může nábytek s palet připadat příliš surový, ale věřte, že pokud ho doplníte o pěkné a hlavně pohodlné matrace a polštáře, budete mile překvapeni. A co hlavně, ušetříte mnohdy až desítky tisíc, které byste dali za nábytek v podobných rozměrech, tak proč to nezkusit?

Stejně jako u nábytku z palet určeného pro vnitřní použití, i u toho, který budete chtít použít venku, bude nutné palety opracovat (zbrousit), abyste si případně nezadřeli třísku nebo se jednoduše neodřeli. zahradní nábytek z palet - lenoškaNásledně bude zapotřebí je namořit nebo nabarvit na požadovaný odstín či barvu a to nátěry určenými pro venkovní použití s vysokým podílem olejových složek, které budou nábytek chránit před nepřízní počasí. Pokud budete nábytek vyrábět z palet použitých, bude úprava o něco pracnější, ale jinak poslouží úplně stejně jako palety nové.

V další fázi si musíte navrhnout, s ohledem na možnosti vašeho exteriéru, velikost a tvar sedačky, kterou budete z palet vyrábět. Může to být skutečně velká sedačka, do písmene L či U. Stejně tak to může ale být menší sedačka, k jejíž výrobě vám postačí pouhé tři palety. K větší sedačce se bude báječně hodit stolek, který můžete vyrobit sešroubováním dvou palet k sobě a případně ho doplnit o kolečka, která usnadní manipulaci.

Až zvolíte výsledný model, stačí napočítat kolik bude zapotřebí palet a ty následně sešroubovat k sobě, obvykle je dobré dát dvě na sebe jako sedací část a k těmto pak připevnit opěradlo. Matrace zajistí maximální komfort a jako celek pak bude nábytek působit opravdu velmi stylově. Výhodou takového nábytku je, že můžete měnit jeho velikost, přidat další díl nebo některý naopak ubrat je otázkou několika minut, takže pokaždé jinak a přece pořád z palet 🙂

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář