- Reklama -magazín

Věci, které do myčky na nádobí rozhodně nepatří

Mohlo by Vás zajímat

Také máte ve své paměti nesmazatelně vryto datum, kdy do vašeho života přišla myčka? Tu chvíli ctíte jako den, kdy jste potkali své nejbližší přátele a bez ní si život už neumíte představit? Jistě je nás takových více, ovšem ani myčka není kouzelnice a některé věci prostě budeme muset raději vzít do vlastních rukou, tedy umýt je vlastníma rukama, protože myčka by je mohla poškodit nebo by naopak mohla být poškozena ona.

co nepatří do myčky - tělo článkuLeta zkušeností nás učí a tak jen začátečník může dát do myčky svícen i se svíčkou, v domnění, že svícen bude zářit čistotou a ze svíčky se smyje prach. Jediné čeho tak docílíte je nefunkční myčka 🙂 Zaměříme se teď ale na věci, které by na první pohled do myčky přijít mohly. Začneme dřevěným nádobím, vařečkám a případně prkénkům. Ty jednoznačně do myčky nepatří, dřevu vysoké teploty a dlouhá doba ve vlhku rozhodně nesvědčí. Dalšími v řadě jsou ostré nože, pokud v myčce není speciální mřížka pro nože určená, myjte je raději v ruce. Teflonové pánve a připečené nádobí do myčky rovněž nedávejte, mastnota se do teflonu ráda zažírá a už není možné pánev pořádně umýt, připálené skvrny na nádobí myčka také těžko zvládne. Termo hrnky, pokud to na nich není uvedeno, do myčky také neumisťujte.

Zvláštní kapitolou tvoří zdobný porcelán a křišťál. Pozlacené okraje či malby na talířích či servisu mohou být častým mytím v myčce znehodnoceny (bohužel nevratně). S křišťálem je nutné nakládat rovněž opatrně, hrozí jeho poškrábání, není-li na etiketě uvedeno jinak, nepoužívejte myčku.

Pro ochranu myčky je nutné se vyvarovat mytí nádobí či sklenic od zavařenin a podobně, které na sobě mají různé nálepky a etikety, ty se mohou dostat do vnitřku myčky a ucpat filtr. Malé předměty, které by mohli mřížkami propadnout a myčku poškodit tím, jak budou proudem vody unášeny raději také myjte v ručně.

Poslední tip závěrem, pokud potřebujete umýt nádobí od jakékoliv červené omáčky nebo jiného jídla, neumisťujte současně s ním do myčky bílé plastové nádoby nebo prkénka, nabarví se…

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy