home Bydlení Tepelná izolace střechy vám zajistí klidnou zimu i zbytek roku

Tepelná izolace střechy vám zajistí klidnou zimu i zbytek roku

Mnohé domácnosti v České republice byly na podzim ochromeny nenadálými výpadky proudu, jež souvisely s prudkými poryvy větru a vichřicí. Nejenom black out se vepsal do myslí tuzemských občanů. Hodně lidí se muselo vypořádat s popadanými stromy na zahradách i pozemních komunikacích, domy byly poškozeny zejména na střechách, fasádách a oknech. Tepelná izolace je proto nutným zásahem u poničených střech, aby nadcházející zima i další období byly pro obyvatele příjemné, a především obydlí byla zajištěna před dalšími rozmary počasí.

Snadná aplikace tepelné izolace umožňuje nanášení i v těžce přístupných prostorách

Tepelné izolace jsou potřebné jak u stávajících budov, jež potřebují zaizolovat jak sůl, tak u novostaveb, kde se počítá s co nejmenší energetickou náročností pro životní prostředí i peněženky obyvatel. Projektanti musejí ve svých architektonických plánech počítat s co nejideálnějším izolováním domu – v oblasti střešních krytin i fasády. Zateplování budov – střech a fasád se provádí mnoha způsoby. V současné době vítězí metoda foukané izolace díky snadné manipulaci s materiálem a jeho dobré aplikaci i do těžko přístupných míst, do rohů, krovů a tak podobně.

S pomocí dlouhé hadice se izolační hmota pro tepelnou izolaci nanáší do potřebných prostor díky navrtanému otvoru, do kterého se zvuková či tepelná izolace nafouká. Tak jsou kvalitně vyplněny trámové stropy, podlahy, duté příčky s pomocí celulózové anebo minerální izolace. Pozitiva zmíněných materiálů nespočívají pouze v jednoduchém nanášení, nízké ceně a rychlosti provedení. Materie je rovněž odolná vůči ohni, hlodavcům, hmyzu a plísním. Izolovat se tak mohou fasády a střechy rodinných či činžovních domů, administrativních budov i veřejná prostranství.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář