home Bydlení, Design, Zahrada Zahradní domky mohou mít mnoho podob

Zahradní domky mohou mít mnoho podob

Snad každý zná ten pocit, kdy skříně, police a další úložné prostory doslova přetékají věcmi. Kolik z nás má garáž a v ní auto? U nás je garáž již několik let plná věcí, takže auto nemá šanci a smutně parkuje vedle domu. Na půdu je daleko, a ani ta není nafukovací, tak kam s všemi těmi věcmi? Přitom odpověď je tak snadná, říkáte si. Zahradní domky jsou tu přece přesně k tomuto účelu. A dnešní článek proto bude patřit právě jim. Zaměříme se na klasické dřevěné domky, plechové domky na nářadí a dřevo, ale také na dětské domečky a luxusní domky pro náročné.

Zahradní domky ze dřeva

Dřevěné zahradní domky jsou variantou, kterou vídáme na zahradách asi nejčastěji. Jejich nespornou výhodou je právě přírodní materiál, díky kterému dobře zapadnou do prostředí zahrady a nepůsobí tedy nikterak rušivě. Zahradní domek může ale sloužit i dalším účelům, nemusí být nutně jen místem pro ukládání zahradního nářadí a techniky. Zejména luxusní domky se mohou stát skvělým místem pro relax a odpočinek nebo formou letního sídla pro návštěvy.

Plechové domky

Velmi praktickou kategorii pak tvoří plechové domky na nářadí a dřevo. Zde vidíme jako velké plus téměř bezúdržbový provoz s velmi dlouhou životností. Při výběru dbejte na dostatečně silný plech, ten je zárukou stability a již zmíněné dlouhé životnosti. Máte-li obavu, že by plechový domek příliš narušoval okolí, můžete zvolit některé z barevných provedení, která budou se zahradou a jejím vybavením pěkně ladit.

A co děti, mají si kde hrát?

A když už jsme u zahradních domků, musíme vzpomenout také na naše nejmenší. Kdo z nás nesnil o krásném domečku na hraní? Dětské domečky lze samozřejmě pořídit i v plastové variantě, ty si ale s klasickými dřevěnými nezadají. Plast vybledne, popraská a tím příběh končí, ale u dřevěného domečku může sloužit nejen vašim dětem, ale jednou třeba i vnoučatům. Můžete je vylepšovat a krášlit, tedy každý z nich bude vlastně originál.

Kde vybírat?

Ať už hledáte domky na nářadí, zahradní domky nebo právě ty, které potěší vaše děti, kupujte od ověřených obchodníků. Velký výběr napříč všemi zmíněnými kategoriemi nabízejí Domky Herold – největší e-shop na trhu poskytuje skutečně velké množství možností. K dispozici jsou zde pracovníci, s nimiž můžete konzultovat jednotlivé varianty, a samozřejmostí je sjednání dopravy a často až 5 let dlouhá záruka.

 

LivingHome on Facebook
  • 4
    Shares

Napsat komentář