- Reklama -magazín

Nezbytnosti i radosti do dětského pokoje

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Většina z nás si při pomyšlení na dětský pokoj vybaví jako absolutní nutnost pouze postel, šatní skříňku a případně psací stůl na psaní domácích úkolů. Pokojíček vaší malé i odrostlejší ratolesti však může nabídnout i příležitost k dobrodružství a poznání.

Něco pro dívky

Jedna skupina rodičů může namítat, že dětský pokoj lze zařídit naprosto unisex, a pokud vaše dcera a syn dokonce v dětství sdílejí stejný pokoj, ani to jinak nejde. Druhá skupina bude důsledně kupovat roztomilé doplňky do dětského pokoje pro dívky a technicky laděné vychytávky do klučičího pokoje.

Ať už vaše dcera preferuje holčičí či klučičí aktivity, jistě ocení prostornou šatní skříň se zrcadlovou stěnou. Prostor pro úpravy zevnějšku přijde vhod, velkoformátové zrcadlo zvětší opticky prostor, a pokud disponujete nevyužitým výklenkem, lze v něm zbudovat šatnu.

Tip pro čtenáře: Tipy pro čtenáře, jak ušetřit na vybavení domácnosti?

Něco pro koumáky

Pokud samotný pokoj, např. svou malou velikostí, nenabízí moc místa k činnosti a představivosti, pořiďte svojí ratolesti vlastní teleskop. I z panelákového pokojíčku bude mít na dlani celý vesmír, podnítíme jeho zvídavost a ani cena amatérských i těch profesionálnějších teleskopů dnes není závratná. Vhodnou kombinaci s teleskopem nabídne mapa hvězdného nebe.

Od makrokosmu se přesuňme do mikrokosmu, a pokud vaše dítko daleké galaxie nefascinují, třeba ho zaujmou živé organismy a jejich komplikované struktury. Místo trhání motýlích křídel teď bude sbírat preparáty a prozkoumávat přírodní zákonitosti.

Něco pro adrenalinové závisláky

Hyperaktivní děti zkrotíte množstvím aktivních prvků v pokoji. Menší děti zaměstná prolézací palanda nebo na pevném vrutu zavěšená houpačka.

Pro větší sígry můžeme s nepatrnými náklady instalovat rovnou či zkosenou lezeckou mini stěnu. Zakoupíme množství roztodivných úchytů a prozkoumáme pevnost a možnosti stěny. Po nalezení optimálního ukotvení a odstranění nebezpečných předmětů z okolí může začít dítko měřit svoje síly.

Jak vidíte, dětský pokojík nemusí sloužit jen k přespávání a lze z něj vytvořit zajímavý svět, kvůli němuž budou vaši potomci rádi trávit čas doma.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy