- Reklama -magazín

Do nového roku s novou koupelnou

Mohlo by Vás zajímat

Tak dlouho už toužíte po sprchovém koutu, který byste tak rádi vyměnili za vaši starou vanu? Nebo je tomu přesně naopak, očista vestoje už vás nebaví a chcete zažívat pohodové večery ve vaně plné pěny? Ať už tak či tak, zdá se, že uzrál čas na proměnu vaší koupelny. Co vše byste před prvním máchnutím kladiva měli zvážit vám pomůže poodhalit dnešní článek.

Myslete na stáří

Je vám něco málo přes padesát a stále se cítíte na třicet? To je skvělá zpráva, ale nezapomínejte na to, že věk se nedá oklamat a dříve nebo později vám začne trochu ztěžovat život. Chystáte-li se v tomto věku na rekonstrukci koupelny, měli byste zakalkulovat do plánu možnost, že vaše hybnost bude za několik let omezená a vše to, co nyní zvládáte bez problémů může být později překážkou k bezpečné a pohodlné každodenní hygieně. Vana je ideální na dlouhý relax, ale ve stáří se vám do ní a z ní bude hůře lézt, proto zvažte alternativu v podobě sprchového koutu se sedací částí nebo sklopným sedátkem. Pokud na vaně trváte, určitě nezapomeňte investovat do vhodného madla, jenž vám usnadní pohyb.

Design nenechte stranou, ale…

Patříte-li do nižší věkové kategorie, kterou ještě nemusí tak moc trápit, zda za pět let dokáže vylézt či vlézt do vany, protože velmi pravděpodobně budete do té doby ještě jednou koupelnu nějakým způsobem rekonstruovat, pak se zaměříte zejména na design. Na výběr je dnes tolik obkladů a sanity, že je velmi těžké si vybrat. Snad tedy jen několik málo tipů, které jsou univerzální v každé době. Neplánujete-li v dalších pěti či deseti letech koupelnu opět rekonstruovat, vyhněte se velkým módním výstřelkům. Hranatá toaleta, malinkatá umyvadélka, do kterých se při mytí rukou sotva trefíte, dřevo, kam se podíváte. To vše jsou prvky, které vás časem nejen omrzí a okoukají se, ale budou vám také komplikovat život. O dřevo je třeba se starat, nenechte si namluvit, že to nejdražší vydrží v koupelně bez údržby navždy. Na hranaté toaletě se nesedí nejlépe a malé umyvadlo se při větším proudu vody do něj padajícím stává vodotryskem, který spolehlivě zmáčí půlku koupelny. Na vše proto jděte s rozmyslem, mějte několik variant a neváhejte se do koupelnového studia vrátit několikrát, abyste se o své finální volbě ujistili.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy