- Reklama -magazín

Jak si poradit při výběru kávovaru?

Mohlo by Vás zajímat

Pro každého milovníka kávy je šálek dobré kávy k nezaplacení, a tak mnozí zvažují pořízení vlastního stroje na výrobu kávy. Jak se ve velkém výběru vyznat, abyste pořídili ten správný na míru vašim potřebám? Stačí se prokousat dnešním článkem a na jeho konci budete mít ve všem jasno.

Jakou kávu pijete nejraději?

To bude první otázka, na kterou si musíte být schopni jednoznačně odpovědět, tedy pokud chcete zakoupit jen jeden přístroj. Jedná se zejména o to, jak moc silnou kávu máte rádi. Jste-li příznivci spíše slabšího kafíčka, pak pro vás asi bude nejvýhodnější pořídit si překapávač nebo tzv. frenchpress. Kávu do nich si můžete doma namlít nebo jednoduše kupovat již mletou kávu v obchodech či pražírnách. Je libo něco silnějšího? Tak zde se dostáváme do kategorie, kde bude výběr trochu složitější…

Finanční rozmezí

Prvně si řekněte kolik peněz chcete do stroje investovat. Levnější kávovary můžete pořídit za několik málo tisíc, profesionální pak i za několik desítek, takže záleží na vás a vašich finančních možnostech.

Pákový nebo automat?

Chcete mí s přípravou co nejméně práce a vychutnat si to nejlepší kávové pokušení? Pak zvolte plně automatický přístroj, který za vás kávu umele a připraví vám kávu dle vašeho výběru, tedy velikost, možnost latté či cappucina, to vše s pomocí parní trysky. Nebojíte se připravit si každou kávu zcela sami a o to více si každý šálek vychutnáte? Pak můžete zvolit pákový kávovar. Kávu si namelete, vložíte do do stroje pomocí páky a ten vám připraví vámi vybranou velikost kávy.

Na kapsle či 3v1

Chcete si vychutnat dobrou kávu, ale nehodláte investovat mnoho peněz, ani nechcete přípravou kávy trávit mnoho času? Zkuste některý z kávovarů na kapsle, jen doporučujeme předem ochutnat, zda vám bude káva z něj chutnat.

Rádi kombinujete a nejste schopni si vybrat jeden kávovar? Pak kupte kombinovaný stroj, jenž vám dokáže kávu připravit z kapsle, tzv. padu nebo pomocí páky připravíte silné espresso z namleté kávy.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy