- Reklama -magazín

Ochlazovač vzduchu: tipy na výběr

Mohlo by Vás zajímat

Otepluje se a účty za elektřinu začínají stoupat. Hledáte způsoby, jak zůstat v pohodě a zároveň snížit náklady? Jste na správném místě.

Mnoho lidí používá mobilní klimatizace, ale jsou drahé a ničí životní prostředí. Existuje účinná alternativa k penězům, která šetří klima? To řešení existuje. Jmenuje se ochlazovač vzduchu.

Zde najdete obsáhlého průvodce o těchto ochlazovačích vzduchu se základními informacemi o tom, co to je, co dělají a co je třeba zvážit před nákupem ochlazovače. Chcete se dozvědět více? Pojďme na to!

Co je ochlazovač vzduchu? Základní princip a výhody

Jedná se o vodní chladicí zařízení, které využívá starodávnou techniku. Ve starověkém Egyptě lidé používali mokré přikrývky, aby našli úlevu v horkém počasí. Díky fyzice dnes víme, že rozdíl teplot vytváří jemný vítr, který ochlazuje prostředí.

Dokážete to s ventilátorem? Ne, protože k ovlivnění teploty potřebujete také vodu. Ochlazovač vzduchu kombinuje dvě proměnné, což umožňuje snížit intenzitu tepla v jeho okolí.

Jak funguje ochlazovač vzduchu?

Ochlazovače vzduchu jsou postaveny na jedné charakteristické vlastnosti vody – dokáže odebírat velké množství tepla z okolí. Během tohoto procesu přeměny kapaliny na páru může teplota suchého vzduchu klesnout. V těle máme podobný mechanismus, při kterém se, když je horko, většina z nás potí, a to pomáhá tělu se ochlazovat.

Ochlazovač vzduchu je v principu docela jednoduchý. Má vestavěnou nebo odnímatelnou nádrž na vodu, kterou lze naplnit vodou.

Některé ochlazovače vzduchu také umožňují jejichž připojení k vodovodnímu potrubí, aby bylo zajištěno nepřerušené zásobování vodou. Tato možnost je užitečnější pro kancelářské ochlazovače vzduchu a další modely vyrobené pro větší prostory. Tyto ochlazovač jsou samozřejmě drahé a nás spíše zajímají domácí ochlazovače vzduchu.

U ochlazovačů vzduchu jsou dvě klíčové funkce – filtr a ventilátor. Ventilátor slouží ke zintenzivnění procesu odpařování a přívodu studeného vzduchu. Hlavní částí vnitřku zařízení je filtr, nazývaný také cartridge, který poskytuje plochu pro odpařování. Je vyrobený z materiálů absorbujících vlhkost.

Ochlazovač vzduchu: Výhody použití ochlazovače vzduchu

Kvalita vzduchu

Ochlazovače vzduchu jednoduše používají vodu, a pokud je ve stejné kvalitě jako ta, kterou můžete pít, nemusíte se ničeho obávat. Voda na sebe dokáže dobře vázat prachové částečky, což pomáhá čistit vzduch. Díky dodatečnému zdroji vody přispívá zařízení k vlhkosti – což je užitečné pro udržení zdravé vlhkostní úrovně v interiéru.

Cena ochlazovače

Ochlazovače vzduchu jsou ekonomickým řešením v parních letních dnech. Ušetří Vám téměř 90 % nákladů na energii ve srovnání s typickou klimatizací. Kromě toho jsou náklady na instalaci klasické klimatizační jednotku vysoké, zatímco u ochlazovačů vzduchu nemáte žádné náklady s instalací. Prostě ochlazovač postavíte do místnosti a fungujete. To je výhoda pro lidi, kteří žijí v panelácích, kde se nedá nainstalovat samostatná klimatizace bez stavebního povolení.

Navíc nejsou drahé. Jen pozor, ať nekoupíte ten nejlevnější. Ochlazovač vzduchu střední třídy vám vydrží mnoho sezón.

Ochlazovač vzduchu – Snadná instalace

Standardní instalace typické klimatizace je náročná, drahá a nezvládnete ji sami. Klimatizační jednotky vyžadují potrubí a chladicí potrubí, které musí nainstalovat autorizovaný dodavatel.

Na druhé straně do ochlazovače vzduchu dáte jen studenou vodu nebo na mrazené kazety v závislosti na modelu. Je to mnohem dostupnější řešení a o desítky tisíc korun levnější než mobilní klimatizace nebo klasická klimatizace.

Kde lze ochlazovač vzduchu použít?

Ochlazovač vzduchu lze použít kdekoli, ať už je to váš obytný nebo kancelář. Některé modely jsou těžší než jiné, ale ty větší mají kolečka, takže s nimi není problém jednoduše manipulovat a přenášet do jiných místností.

V létě, kdy jsou nesnesitelná vedra a suchý vzduch, pomáhají nejvíce v interiéru i exteriéru. Mohou být ochlazovače vzduchu vaším nejlepším přítelem na dvoře nebo ve vaší části dvora, stejně jako ve vašich vnitřních prostorách.

Ochlazovače vzduchu jsou také dostupné pro použití v průmyslovém a komerčním sektoru.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy