home Zboží Olivový olej ze španělských plání přinese prvotřídní chuťový zážitek

Olivový olej ze španělských plání přinese prvotřídní chuťový zážitek

Milovníci gastronomie středomořských regionů by měli nyní trochu zbystřit, na český trh vstoupil olivový olej ze středního Španělska, historické oblasti Toleda, jenž vyniká lahodnou chutí a takřka až neomezenými možnostmi kombinací v našich kuchyních. Dáte přednost mořským rybám nebo si pochutnáte na těstovinách, rýži a rajčatovém salátu pro ještě lepší letní osvěžení? Nebo si dáte ráno trochu na lžičku, abyste podpořili zažívání?

Elegantní lahvička poslouží i jako pěkný dárek

Pokud pátráte po ideálním dárku pro vánoční čas, je právě olivový olej zajímavým řešením pro každého vyhlášeného gurmána. Kdo si umí užívat života plnými doušky, bude se o produkty olivových hájů vždycky velmi živě zajímat. Důvod je zcela nasnadě, podívejte se na úsměvy středomořských obyvatel, jejich náladu, zdraví a délku života a budete mít o celé věci rázem jasněji. Náhrada za řepkový nebo slunečnicový olej se v olivách přímo nabízí, neodmítejte proto podanou ruku a ochutnejte nádheru španělských hájů se vším všudy…

Kdo by neměl rád prvotřídní olivový olej, že? Pozitiva, která znamená pro naše zdraví, jistě nemusíme vyjmenovávat. Je to univerzální balzám, jenž také zaujme lahodnou chutí. Zkuste ve své kuchyni také olej Casas de Hualdo, nejen pro pokrmy z mořských ryb a zeleninové saláty. Dostanete totiž kvalitu přímo z říjnové sklizně, která dominuje nízkou aciditou – a jak jistě vědí všichni olivoví znalci, právě tato hodnota musí být velmi malá, aby vynikla jedinečná chuť oleje. Casas de Hualdo patří mezi špičkové producenty prémiového olivového oleje a pravidelně získává ocenění na nejprestižnějších světových soutěžích. Kvarteto olejů, které si prostě zamilujete, potěší svou chutí nakonec i malé děti. A co takhle oblíbená Arbequina? Láhev prémiového oleje z oliv zavoní zeleným jablkem nebo čerstvě posečenou trávou a bude se ve vaší kuchyni právem vyjímat.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář