- Reklama -magazín

Optimalizace procesů? Vsaďte na Lean Six Sigma

Mohlo by Vás zajímat

Vlastníte či vedete společnost, které se více či méně daří, ale vy tušíte, že by to mohlo být významně lepší? Takové myšlenky se honí hlavou asi mnohému vysoce postavenému manažerovi a každopádně asi všem majitelům firem. Ano, firma funguje, zaměstnanci se jeví být spokojení, od zákazníků chodí minimum reklamací, ale co když to v dnešním vysoce konkurenčním prostředí nestačí, co když to není dost? Pomohla by optimalizace procesů? Určitě ano!

Když optimalizace procesů tak metodikou Lean Six Sigma

Pojem optimalizace procesů se vám jeví být srozumitelný a dokonce jej shledáváte efektivním způsobem, jak pomoci svým podřízeným či celé firmě k lepším výsledkům? Pak metodika zvaná Lean Six Sigma vám doslova učaruje. Protože je celosvětově rozšířená a představuje do posledního detailu zpracovaný proces vylepšení jednotlivých procesů ve firmách. Six Sigma vznikla ve firmách Toyota a Motorola, které jsou vyhlášené dokonalou optimalizací procesů. Vše je založené na precizní analytice a na základě získaných znalostí a informací pak dochází k nastavení a dodržování efektivnějších procesů a zlepšování jak interních vztahů, tak i vztahů a požadavků vůči zákazníkům.

Robotic Process Automation

I RPA neboli Robotic Process Automation je již běžnou součástí firemních snah o zlepšení a zjednodušení procesů souvisejících s jejich fungováním. Vhodnost automatizace je však třeba nejprve posoudit, až teprve následně do něj investovat. Záleží na velikosti firmy, ale také tom, jaké procesy jsou ve vaší firmě ty, které by bylo možné touto cestou automatizovat. Pracujete ve velké míře s objednávkami, platbami, fakturací či jsou ve vaší firmě úzce propojeny manuální a rutinní činnosti? Začněte určitě analýzou a optimalizací daných procesů, tedy zjistěte, co vše běžná denní rutina ve vaší firmě obnáší a pak sami, či s odborníky u ruky vyhodnoťte, které procesy či jejich fáze jsou zbytečné či neefektivní a až následně si nechte vyhodnotit, které by bylo dobré zautomatizovat.

Budete překvapeni, jak lze jednoduché věci dělat složitě a kolik vás to za roky fungování vaší firmy stálo času a zejména peněz. Investicí do optimalizace nyní vám ušetří nemalé finančních prostředky v budoucích letech.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy