- Reklama -magazín

Proč se vyplatí investovat do bezpečnostních dveří

Mohlo by Vás zajímat

Počet vloupání do bytů, domů, chalup či komerčních objektů je stále bohužel natolik vysoký, že podceňovat ochranu majetku se rozhodně nevyplácí. Jedním z nejzákladnějších způsobů zabezpečení těch či oněch prostor jsou potom bezpečnostní dveře, které dokáží obstojně odolávat pokusům o násilné vniknutí. Právě investice do kvalitních bezpečnostních dveří může představovat rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným pokusem o nelegální vstup do bytu či domu, a ušetřit nejen nervy, ale i peníze za opravu po vloupání.

Skutečná ochrana

Hlavní důvod pro koupi bezpečnostních dveří je zřejmý, je jím ochrana majetku a snaha ztížit nenechavcům vstup do prostor, kde nemají co dělat. Podle evropských norem jsou bezpečnostní dveře rozdělovány do šesti kategorií. Do jednotlivých kategorií se dveře řadí na základě konstrukčního řešení, kvality použitých materiálů a výrobních postupů. Mezi konkrétní parametry, které jsou hodnoceny patří pancéřování, typ a kvalita tuhé ocelové kostry a žebrování stejně jako počet jistících bodů, který může již u dveří čtvrté bezpečnostní třídy dosahovat i více než dvaceti. Některé typy dveří nabízí i protipožární ochranu a je samozřejmostí, že ruku v ruce s kvalitou dveří musí jít i kvalita zámku. Kvalitní bezpečnostní dveře nebudou bez kvalitního zámku plnit svoji funkci.

Dveře jako argument pro pojišťovnu

Bezpečnostní třída dveří hraje velkou roli i při posuzování případné pojistné události. Většina pojišťoven vyžaduje jako jednu z podmínek pro pojistné plnění i zabezpečení prostor alespoň dveřmi 3. či 4. úrovně. Máte-li dveře vyšší kategorie, je potom u některých pojišťoven možno za určitých okolností dojednat i slevu na pojistném.

Důvodů pro koupi kvalitních bezpečnostních dveří je tedy více než dost a investice do nich se jednoznačně vyplatí. My, jako profesionální zámečnická pohotovost, víme o tom nejlépe. Kvalitní dveře mohou odradit potenciálního zloděje, zkomplikovat mu cestu k lupu a jsou předpokladem pro úspěšné jednání s pojišťovnami.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy