home Bydlení, Zahrada Jak oživit zahradu s koncem léta?

Jak oživit zahradu s koncem léta?

Prázdniny skončily a začíná období povinností. Léto se pomalu končí a noční nízké teploty nám dávají pocítit, že se blíží podzim. Také si ještě chcete užívat pobytu na zahradě a přemýšlíte, čím ji oživit a jak si léto prodloužit? Dnešní článek bude patřit vřesům, levandulím a dalším rostlinám, které dokáží vykouzlit doslova kouzelná podzimní zákoutí. Nesmutněte proto nad pomalu odkvétajícími muškáty a směle se vydejte do zahradnictví na nákup podzimních krasavců.

Kde nakupovat kvalitní rostliny?

Než se vydáte do nejbližšího hobbymarketu, raději se podívejte na internet, zda není v okolí vašeho bydliště nějaké zahradnictví. Nízké ceny hobbymarketů jsou sice lákavé a při troše štěstí tam můžete narazit na rostliny, které vydrží, dosti často ale můžete spálit. Zkontrolujte na místě stav rostliny, o níž máte zájem (zálivku, není-li přelitá či naopak oschlá) a také zemi původu. V českých zahradnictvích máte větší naději, že narazíte na místní rostliny, keře a stromy, tedy ty, zde vypěstované. Právě ty mají mnohem větší šanci, že se jim u vás bude dařit než ty dovezené z daleké ciziny ve všelijakých podmínkách.

Vřesy, levandule, drátovce

U těchto krásných podzimních rostlin dbejte zvlášť na to, aby nebyly přelité  neměly tak nahnilé kořeny. Vřesy i levandule jsou citlivé na přesazování, je dobré je tedy zasadit a nechat na místě. Pokud je nutné další přesazování, myslete na to, abyste vzali s rostlinou i větší část zeminy. Vřes, levandule a drátovec jsou velmi efektní kombinací podzimních rostlin. Vřes s drátovcem je oblíbenou variací podzimních truhlíků, vypadají opravdu krásně.

Slunná stanoviště

Všechny tři zmíněné rostliny potřebují dostatek sluníčka. Zejména vřesy by vás bez pořádné dávky slunečního záření neobdarovaly zářivými barvami. I levandulím teplo a světlo prospívá, nevadí jim ani omezený prostor při kraji plotu, když se jednou zakoření, pak rostou doslova i na pár centimetrech čtverečních.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář