home Bydlení, Design, Interiér Příjemnou atmosféru vykouzlí dřevěné podlahy

Příjemnou atmosféru vykouzlí dřevěné podlahy

Volba podlahové krytiny je velmi subjektivní záležitostí. Každý typ materiálu má své přednosti i nedostatky a tak je potřeba vždy vycházet z vašich hlavních požadavků a také u čelu jejího využití. Pokud hledáte ideální podlahovou krytinu do domácnosti, doporučujeme použít přírodní materiály, jakou jsou dřevěné podlahy, které vyzařují teplo a pozitivní energii.

Dřevo je zkrátka dřevo. Jedinečný 100 % přírodní materiál, který v interiérech působí útulným a velmi příjemným dojmem. Pro jeho krásný vzhled, jedinečné užitné vlastnosti i velkou variabilitu provedení, je preferováno u spousty bytových designérů i ve spoustě domácností.

Přednosti dřevěné podlahy

Dřevo a s ním i spojené dřevěné podlahy mají spousty pozitivních vlastností. Jedná se o velmi stabilní podlahovou krytinu, která má skvělé izolační vlastnosti, dobře absorbuje vlhkost, nezadržuje prach, poměrně snadno se udržuje a při správné péči má podlaha opravdu dlouhou životnost. Navíc, dřevěnou podlahu můžete naprosto přizpůsobit svému vkusu, od světlých přírodních, rustikální až po velmi tmavé podlahy.

Typy dřevěných podlah

Rozlišujeme hned několik základních typů dřevěných podlah, především podle jejich konstrukce. Podlahy se také liší svou životností, možností renovace nebo také cenou.

  • Prkenné podlahy,
  • masivní dřevěné podlahy,
  • třívrstvé dřevěné podlahy – plovoucí podlahy,
  • vlysové podlahy.

5 důvodů proč zvolit dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou používány již po staletí, mají spousty pozitivních vlastností, které je již spousty let udržují na špičce mezi různými podlahovými krytinami. Ať už jste zastáncem tradičních materiálů, luxusu nebo čisté přírody, dřevěné podlahy budou pro vás i váš interiér to pravé.

 

  1. Dřevěné podlahy jsou moderní, nestárnoucí a vašemu interiéru dodají jedinečnou atmosféru.
  2. Dřevěné podlahy jsou vyrobeny z čistě přírodního materiálu, jsou tedy ekologické a zdravotně zcela nezávadné.
  3. Při správné péči mají dřevěné podlahy opravdu dlouhou životnost, navíc se poměrně snadno udržují.
  4. Dřevěné podlahy jsou velmi stabilní podlahovou krytinou, která má skvělé izolační vlastnosti a dobře absorbuje vlhkost.
  5. Dřevěné podlahy můžete naprosto přizpůsobit svému vkusu – ať už půjde o typ podlahy, druh dřeva či její povrchovou úpravu.

Jak správně pečovat o dřevěnou podlahu?

Dřevěnou podlahu je nutné chránit. Před vodou a nečistotami, před nízkou i vysokou vlhkostí a také před kolísáním teplot. V místnosti, kde je položena dřevěná podlaha by měla být optimální vlhkost kolem 40 – 60 % a teplota by se měla pohybovat v rozmezí 18 – 22 °C. Při její údržbě se vyvarujte velkému množství vody a mechanickým poškozením.

Za poskytnuté informace děkujeme společnosti AMADEO HOLDING s.r.o. – koberce a podlahy Praha.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář