- Reklama -magazín

Parking letiště Praha – parkování na zahrádkách

Mohlo by Vás zajímat

Pokud hledáte slušný parking letiště pražského, nemusí jít o oficiální parkoviště na letišti. Zde je totiž mnoho omezení a poměrně drahé tarify. Kolem ovšem existuje mnoho dalších parkovišť, kde je možné auto nechat i několik týdnů za pár korun. Nemusíte tak příliš řešit nějaký odvoz a následně pohodlně odjedete vlastním vozem.

Parking letiště Praha – Výhodná konkurence

Na nárůstu konkurence těží zákazníci. To platí nejen dlouhodobých parkovišť v okolí letiště Václava Havla. Předhánějí se v nízkých cenách, kvalitě služeb a spoustě dalších věcí. Toho využili také někteří podnikaví obyvatelé v okolí a rozhodli se zřídit si na vlastní zahrádce malé parkoviště, kde začali nabízet nízké ceny spojené s dobrým servisem.

Letiště reaguje

Drahé a nepraktické parkování u letiště vyhnalo většinu řidičů právě k těmto menším parkovištím. Letiště se s tím snaží něco udělat a postupně zlepšuje podmínky. Ty tu ovšem byly velmi špatné, jak si můžete přečíst tady. Potom se dá snadno pochopit, že řidiči začali hledat různé alternativy, kam postavit svá auta.

Zahrádkáři vedou

Stačí mít prostornější zahrádku nebo hezký kus pozemku. Potom si zde můžete zřídit vlastní malé parkoviště a nechat zde parkovat své klienty. Samozřejmě, je třeba vyřešit několik legislativních problémů, nejde ovšem o nic závažného. Zahrádkáři, si pak mohou přivydělávat. Cenou jim samozřejmě nikdo konkurovat nemůže, hlídání obstarají jednoduchou kamerou a tím, že hned vedle mají dům.

Vlastní klientela

Většinou začínají na několika klientech, kteří jejich služby využívají. Postupně se však počet zákazníků zvětšuje a mohou mít za chvíli neustále plno. Klienti se prý často vrací, jelikož jsou spokojeni. Mezi ně kromě lidí odlétajících na dovolenou patří také manažeři, kteří pracují v zahraničí a domů se vrací na víkend. Může zde být i opačný případ, kdy naopak cizinec pracuje v Čechách a jednou začas odlétá do vlasti.

Petice

Ne vždy jsou ovšem taková parkoviště vítaná a mohou poškozovat sousedské vztahy. Lidé si potom stěžují na vysoký provoz a hlučnost, na kterou nejsou v jinak klidných částech Prahy zvyklí. Proto mohou sepisovat různé petice a dohadovat se svými sousedy, kteří parkoviště provozují. Nejde o žádné výjimky, o jednom starším případu si můžete přečíst zde. Podle sousedů jim parkoviště navíc snižují i hodnotu jejich nemovitostí, protože málokdo by chtěl bydlet v blízkosti parkoviště.

Kde tedy zastavit?

Sousedské spory se ovšem řidičů zaparkovaných vozů netýkají, tedy dokud nějaký závistivý soused neobejde vaše auto s pětikorunou. Nicméně řidiči mohou využít právě tohoto konkurenčního boje a vybrat si tu nejlevnější, nejpohodlnější či nejbezpečnější variantu. Záleží na jejich preferencích.

Příjezd autem

Někteří cestovatelé nechápou lidi, kteří se k letišti přepravují autem, nechají ho tam za peníze stát, aby s ním mohli po příletu zase odjet. Vždyť se dá k terminálu tak krásně dostat autobusem. No to je sice pravda, ale ten, kdo má dovolenou dvakrát do roka si ji většinou chce užít a vymýtit jakékoli nepohodlí. Přivézt se autem i s věcmi až k letadlu je totiž to nejlepší řešení. Stresu si během celého roku užijete opravdu hodně, tak nemusíte i teď.

Vlastní taxislužba

Pokud je v Praze někdo, kdo je pro vás ochoten na letiště přijet, můžete si gratulovat. První čtvrt hodina je zdarma, další půlhodina také nestojí žádnou závratnou sumu. Tak snad letadlo nebude mít žádné velké zpoždění, to už by se totiž docela prodražit mohlo. V tomto případě ovšem zahrádková parkoviště využít nemůžete, tam je třeba se předem objednat na více dní nebo by vám nezajistila transport až na letiště.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy