home Bydlení, Design, Interiér Plast v interiéru

Plast v interiéru

plast v interiéru židleI když se tomu mnozí brání zuby nehty, plast má v interiéru své místo a není třeba ho opomíjet. Čím to je, že k plastu máme vztah spíše negativní? Z velké části je to jistě tím, že pod pojmem plast si většinou představíme něco levného, podřadného, nehezkého, ovšem i plast má v své místo v interiéru, jen je třeba vědět, po kterém sáhnout a jaký nábytek a případně i doplňky s něj volit.

Zapomeňte na bílé, odpudivé plastové židle, které jste měli na chatách či chalupách. Byly sice skvělé, protože byly omyvatelné a stohovatelné, ale to byly také jediné dvě výhody, které měly. Židle z plastu dnes mohou mít podobu skutečně designových kousků, designéři se plastu nebojí a z jejich dílen vychází celé kolekce nábytku a doplňků. Už dávno se nejedná o podřadný materiál, za pěkný kousek nábytku z plastu můžete dát velké peníze.

plast v interiéru lustryPokud vám plast jednoduše nějak neladí s představou o vašem bydlení, nemusíte jím hned vybavit celý byt. Stačí vybrat pár zajímavých kousků. Máte-li nedostatek místa, může to být třeba subtilní knihovna s průhledného plastu nebo třeba zajímavý stojan na časopisy. Milujete barvy? Pak zkuste nějaké pěkné a veselé osvětlení se stínidlem z plastu. Právě takový lustr či lampa může rozzářit jinak spíše jednoduchý interiér a nebude působit nijak rušivě.

Plastové židle k jídelnímu stolu jsou také skvělou volbou, nabídnou komfort a zároveň jsou v porovnání s robustními dřevěnými či koženými naprosto minimalistické a dům či byt tak nebude působit přeplněným dojmem. Variace doplňku z plastu je, dá se říci, nekonečná. Můžete vybírat z hodin, košů, kuchyňského náčiní a pomůcek nejrůznějších barev a také velmi nápaditých motivů. Velmi vtipné výrobky například nabízí firma Koziol. Vtipné slánky či minutky a mnoho dalšího, mohou být velmi neotřelým doplňkem, který rozhodně nebudete chtít schovávat někde v šuplíku a stejně tak mohou potěšit jako dárek.

Možná jsme vás přesvědčili a možná také ne, ale třeba alespoň dáte plastu šanci a kdo ví, jednou rozzáří i váš domov.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář