- Reklama -magazín

Ploty, brány a garážová vrata a jak je vybrat

Mohlo by Vás zajímat

Zatímco stavba samotného domu je obvykle jasnou prioritou, další nezbytnosti, jako jsou ploty kolem pozemku, vjezdové brány na něj či garážová vrata musí většinou počkat. Jedná se ale do důležitou součást vybavení a měla by mu být věnována stejná pozornost jako například výběru dlažby či fasády domu. Jak vybírat a na co nezapomenout vám přiblíží dnešní článek.

Není plot jako plot

Oplocení pozemku má nejen ochránit váš majetek a vám dopřát pocit bezpečí, ale zároveň by vám mělo poskytnout pocit soukromí při pobytu na zahradě či v těsnější blízkosti vašeho domu. Ploty mohou mít různou podobu, ale vždy by také měly korespondovat se stylem domu. Například zdobné kované ploty nebudou dobře vypadat vedle moderní stavby a naopak ultramoderní oplocení bude vedle klasického stavení rovněž působit jako pěst na oko. Nejste-li si jistí, nechte si poradit od architekta, který vám navrhoval dům nebo se inspirujte na internetu, jenž je bohatým zdrojem inspirace. Pokud hledáte řešení, které vám poskytne kromě bezpečí také maximální soukromí, volte ploty s plnými poli, ať už dřevěná či z materiálu, který je vám nejbližší.

Brány

Brány jako vstupní místa na váš pozemek by se měly doplňovat s oplocením a plnit dobře svou funkci, tedy usnadnit a zároveň urychlit vám vjezdy a výjezd z pozemku a na pozemek. Ekonomická řešení volají po manuálním ovládání, ta praktická pak naopak po automatickém – elektrickém. Dalším kritériem pro výběr brány je dostatek místa v jejím bezprostředním okolí. Na výběr máte ze dvou možností. Křídlové a posuvné, u posuvných pak máte na výběr brány kolejnicové, které už jsou částečně překonané bránami samonosnými. Vždy je dobré poradit se s odborníky, které řešení je optimální právě pro vás. Důležitou roli kromě dostatku místa totiž hraje i požadovaná velikost brány a další detaily, které nakonec rozhodnou o nejvhodnější variantě.

Garážová vrata

Výběr garážových vrat se obvykle řídí finančními možnostmi zákazníka a technickým stavem a rozměry místa, kam je chcete umístit. Na výběr jsou vrata sekční, rolovací a boční garážová vrata. Sekční garážová vrata jsou rozdělena na jednotlivé lamely, které zajíždějí po kolejnicích po konstrukci pod strom, vrata rolovací se rolují do kazety – boxu umístěného nad garážovým vjezdem a dobře tepelně izolují díky výplni v hliníkových profilech. Při nedostatku místa pod stropem se nabízí varianta bočních garážových vrat, kdy se vrata zasouvají do boční strany garáže podobě jako je tomu u klasických sekčních vrat. Pohon do všech těchto typů vrat je samozřejmostí.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy