- Reklama -magazín

Plovoucí podlahy jako volba číslo jedna

Mohlo by Vás zajímat

Pryč jsou ty časy, kdy většině domů a bytů vládlo linoleum a všude přítomné koberce. Nyní klademe mnohem větší důraz na čistotu a design, preferujeme tedy hladké povrchy, které se snadno udržují a skvěle vypadají. Naše volba tak stále častěji padá na plovoucí podlahy. Na výběr je jich skutečně velké množství, jak barevné, tak materiálové. Výběr bychom měli podřídit nejen vlastnímu vkusu, ale také tomu, jak bude podlaha v budoucnu namáhaná.

Plovoucí podlahy dle typu

O finálním výběru plovoucí podlahy obvykle rozhodují dva zásadní faktory. Tím prvním je cena, tedy rozpočet, kterým se chceme či musíme řídit a dále pak naše budou nároky na podlahu jako takovou. Do extrémně zatěžovaných prostor bychom vždy měli volit kvalitní a odolnou podlahu, nabízí se třeba vinylové podlahy. Levnější laminátové podlahy pak skvěle splní svůj účel v méně namáhaných místnostech, jako jsou například ložnice. Cena by nikdy neměla být jediným měřítkem, vždy je dobré volit vyvážený kompromis mezi cenou a kvalitou.

Pokládka plovoucí podlahy

S výběrem jste se již nějak popasovali a nyní řešíte, jak si vámi zvolenou podlahu položíte? Pokud nemáte s pokládkou zkušenost a nejste zrovna typ domácího kutila, spíše vám nedoporučíme jít a to svépomocí. Nechat si podlahu položit profesionálem vás v konečném důsledku může stát dokonce méně peněz. Neriskujete, že něco pokazíte a navíc nákup plovoucí podlahy přes firmu vás vyjde často levněji z důvodu nižší sazby DPH a také množstevních slev, které profesionální firmy s dodavateli podlah mají.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy