- Reklama -magazín

Kvalita zdravotnické techniky je určujícím faktorem kvalitní péče

Mohlo by Vás zajímat

Zdravotnická zařízení financovaná ze státního rozpočtu jsou často v žalostném stavu, co se týká vzhledu budov a často i interiérů, ale to opravdu není určujícím faktorem kvality péče v nich. Bez profesionálního personálu a kvalitní zdravotnické techniky by se špičková péče neobešla. Proto většina nemocnic i jiných zdravotnických zařízení investuje do tohoto vybavení nemalé finanční prostředky na úkor jiných, často více viditelných věcí.

Výroba zdravotnické techniky je celosvětově velmi poptávaným odvětvím. U nás se jí zabývá například ostravská firma Technicare CZ, která je na trhu již od roku 2003 a zabývá se nejen výrobou zdravotnické techniky jako takové, ale i její distribucí a zejména servisem. Působí v oblastech jako je intenzivní medicína, anesteziologie, operační sály, ale i pracovní lékařství a radiologie. V posledních letech jsou jejími klienty nejen pracovníci medicíny humánní, ale i té veterinární. Široká působnost napříč medicínskými obory z ní dělá lídra na trhu zdravotnické techniky u nás.

Obory, kde je kvalita zdravotnické techniky zcela zásadní

V období pandemie byly jednotky intenzivní péče extrémně vytíženými odděleními, kde šlo na denní bázi doslova o holé životy. A je to právě intenzivní medicína, stejně jako třeba neonatologie, kde by se lékaři o záchranu lidských životů snažili marně, nebýt speciálních přístrojů. Bez plicních ventilátorů, monitorů dechu a další vysoce specializované zdravotnické techniky by tyto obory prakticky nemohly existovat. Kvalita těchto přístrojů je zde důležitá jako kvalita péče na takových odděleních poskytovaná, jedno bez druhého by jednoduše nefungovalo.

A právě proto jsou často budovy i interiéry některých nemocnic či jednotlivých oddělení více či méně atraktivní, ale v tom netkví kvalita péče zde poskytovaná. Mějte toto na mysli při své příští návštěvě nemocnice.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy