- Reklama -magazín

Podpořte vkusnou velikonoční výzdobou kouzlo vašeho domova

Mohlo by Vás zajímat

Velikonoce jsou svátky jara, pro děti je to skvělá zábava a radost z pomlázky, pro nás jsou předzvěstí blížících se teplých dnů. Pro děti, ale tak trochu si sami pro sebe, tak můžeme pěkně vyzdobit náš interiér a po vánoční a valentýnské výzdobě propůjčit domovu veselé barvy jara. Jak na to a co udělat pro to, aby byt či dům nevypadal jako divoce zdobená kraslice si představíme v dnešním článku.

Velikonoce barevné, ale nikoliv přeplácané

Velikonoční výzdoby je ve všech obchodech nepřeberné množství. Některé věci jsou vkusné a roztomilé, jiné zavání spíše kýčem. Pokud také patříte k těm, kteří každý rok neodolají a musí přikoupit něco do své dekorační sbírky, pak myslete na to, abyste měli ozdobu kam umístit a ladila s ostatními. Velikonoce totiž mají být barevné a veselé, ale když je barev a kombinací příliš, interiér bude působit spíše přeplácaně než útulně.

Co by určitě nemělo chybět

V první řadě je určitě moc pěkná výzdoba velikonoční věnec na dveře. Ten si můžete koupit nebo s trochou fantazie a pár drobnostmi i sami vyrobit.Můžete použít nějaký universální korpus, stejný jaký využíváte k výrobě vánočního věnce. Místo jehličí použijte větvičky, vrbové či jiné pružné, nebo se hodí i pytlovina. Na takto připravený věnec pak můžete tavnou pistolí přilepit libovolné dekorace, skořápky od vajíček, peříčka, kraslice a mnoho dalšího. Získáte tak originální věnec, který vám skvěle poslouží i další roky, pokud ho opatrně uložíte někam do krabice. Oproti tomu vánočnímu vám totiž neopadá.

Velmi efektní a přitom decentní jsou zápichy do květináčů. Dodají květináčům krásný jarní vzhled a prodávají se v nejrůznějších variantách. S dětmi si můžete některé i sami vyrobit. Stačí koupit špejle, trochu plsti nebo využít barevných papírů a tvořit dle fantazie.

A samozřejmě vajíčka a kraslice. Tak těm to bude slušet snad všude v domě. Krásně se budou vyjímat třeba zavěšené na květinách, vytvoříte tak originální velikonoční stromek (kdo říká, že musí být jen o vánocích) nebo je zavěste na větvičky ve váze, tam ještě více vyniknou.

Velikonoční stůl

Základem Velikonoc je i dobré jídlo. Všechny dobroty lze pěkně naaranžovat, a vytvořit tak krásně nazdobenou velikonoční tabuli. Než všechny pochutiny na stůl v čase hodů rozmístíte, dejte si práci s pěkným prostíráním a doplňky. Upečení beránci a zajíčci budou vypadat na stole kouzelně na pěkně nazdobeném talíři spolu s nabarvenými vajíčky a dalšími dekoračními prvky. U takového stolu se vám bude po celý čas Velikonoc moc pěkně stolovat.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy