- Reklama -magazín

Podzimní sychravo zvládnete hravě doma u krbu

Mohlo by Vás zajímat

Podzimní období je sice krásně barevné a pohled z okna nám tak nabízí výhled na pestrobarevné koruny stromů, na druhou stranu jsou ale dny kratší, večery delší a počasí studenější. Nepříjemné podzimní sychravo, které se nám při pobytu venku zakusuje do odhalené kůže, nás nutí trávit co možná nejvíce času doma, kde se cítíme dobře a kde nám nechybí pohodlí. A tkrby-s-nikoueď se zamyslete nad představou, že byste dlouhé večery trávili společně s rodinou v zázemí vašeho obývacího pokoje, kde by celkovou atmosféru podtrhovalo uklidňující praskání hořícího dřeva…

Pohled do plápolajícího ohně nikdy neomrzí

Také patříte k lidem, kteří by se dokázali do plápolajících plamínků dívat dlouhé hodiny? Je pravda, že hořící oheň nikdy neomrzí. Červeně či oranžově šlehající paprsky jsou doslova pastvou pro oko. A teď si představte, že byste si tento nádherný výhled mohli dopřát každý večer. Nezní to báječně?

Krb vytvoří příjemnou atmosféru

Uvažujete-li nad pořízením krbu či krbových kamen, pak je náš dnešní článek určený právě vám. Ať už toužíte po otevřeném krbu nebo krbových kamnech, každá varianta vnese vašeho domova ono pověstné teplo rodinného krbu. Prostřednictvím následujících řádků se vám pokusíme poradit s výběrem pravého krbu, který u vás doma vytvoří příjemnou atmosféru.

krby-kuze-na-zemiZdroj tepla i estetický prvek

Krb skvěle poslouží nejen jako zdroj tepla pro chladné měsíce, ale zároveň se ujme role estetického doplňku vašeho interiéru. Důležité je si tedy rozmyslet, zda si krb pořizujete s myšlenkou pravidelného vytápění, nebo pro občasné prohřátí místnosti. Při výběru sledujte nejen design, který by měl s ostatním vybavením daného interiéru vytvořit příjemný celek.

Krb na okrasu

Bude pro vás krb sloužit pouze jako designový prvek? Tak si nemusíte lámat hlavu s otázkou vhodně zvolené krbové vložky a vaší pozornost tak můžete směřovat čistě na jeho vzhled. V současné době můžete vybírat z neskutečného množství variant, díky čemuž si i ten nejnáročnější z vás určitě přijde na své. Velice oblíbené jsou moderní omítnuté krby, vsadit můžete i na krby obložené lícovými cihlami nebo na klasiku v podobě kamenného krbu

Krb jako zdroj vytápění

Pořizujete-li krb s myšlenkou získání vytápění domácnosti, pak si v první řadě ujasněte, kolik místností budete krbem vytápět. Další důležité rozhodnutí spočívá v tom, zda bude krb představovat hlavní zdroj tepla pro celý dům, či zda ho zkombinujete ještě s jiným zdrojem. Pro vytápění celého domu jsou ideální volbou dvě varianty krbových vložek:

teplovzdušné
teplovodní krbové

V případě teplovzdušných krbových vložek se teplo rozvádí po domě samospádem nebo prostřednictvím ventilátoru. Teplovodní krbové vložky se kombinují s klasickými radiátory, což je možná na první pohled jednodušší, ale v tomto případě je nutné počítat s vyšší investicí.

Autor: Nikol Bláhová

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy