home Bydlení, Design Zarazte dveře v rozletu

Zarazte dveře v rozletu

Velmi často se stává, že až při běžném provozu zjistíte, že dveře nebyly navrženy zarazka-tramek-s-madlemdo těch nejvhodnějších míst či případně jejich volba neodpovídá prostoru, do kterého byly usazeny. To má za následek, že dveře naráží do zdi nebo jiných dveří, ať už klikou nebo výplní a dochází k poškození. Elegantním řešením jsou dveřní zarážky, protože výměna dveří nebo snad změna jejich dispozice, jsou zbytečně drastické a hlavně nákladné.

Jde to i bez vrtačky

Zarážky mohou být na stěně, v místě, kde hrozí, že dveře narazí nebo na zemi, tam dveře zastaví tzv. v rozletu na přesně určeném místě. Pokud ale nechcete nic vrtat a umisťovat zarážky pevně přichycené k povrchu, můžete vybírat takové, které snadno umístíte přímo na dveře v jejich spodní části a nebo lze použít zarážky textilní. Ty mohou sloužit jednak jako zarážka a zároveň i jako dekorace.

zarazka-v-podlazeNechcete utrácet? Vyrobte si svou vlastní

Pokud nechcete mít rozbité rohy či stěny a zároveň se vám ale nechce nic na stálo připevňovat ke stěně a podlaze a platit za to veliké peníze, máme pro vás ještě jednu variantu. Můžete si zarážky vyrobit sami, z dostupných materiálů a dle toho, co se vám hodí do vašeho interiéru. Textilní zarážku zvládne vyrobit každý, poslouží například plyšák, ze kterého už děti vyrostly. Do výplně můžete snadno umístit kus dřeva a doplnit o rýži, aby se zvýšila hmotnost zarážky a tazarazka-pes-bez-hlavy dobře držela na místě a sloužila svému účelu. Jako zarážka samozřejmě skvěle poslouží i obyčejný klínek ze dřeva nebo jiného materiálu, který máte k dispozici. Klínek můžete nabarvit nebo opatřit nějakým zdobným prvkem.

Řešení dva v jednom

Další možností jsou i izolační pásy, které se ke dveřím umisťují zejména proto, aby pod nimi netáhlo. I tyto, obvykle látkové, někdy i vtipné v podobě plyšových zvířátek, skvěle splní kromě své původní funkce i tu, díky které ochrání dveře před nárazem. Samozřejmě, pokud pás umístíte na správnou stranu dveří.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář