- Reklama -magazín

Pojištění domácnosti: jistota v případě domácích nehod

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Ponechaná utěrka v blízkosti sporáku? Prasklá hadička přívodní hadice k myčce? Nebo snad nezvaný host, který ukradl počítač nebo jiné cennosti? Oheň, voda, ale i zloději mohou napáchat obrovské škody v domácnosti. Když máte sjednané pojištění domácnosti, pojišťovna škody uhradí a vám to vytrhne v takových situacích lidově řečeno trn z paty. Bohužel většina domácností takto nepřemýšlí, podle průzkumů je až polovina nepojištěná, případně podpojištěná. Jak jste na tom s pojištěním vy?

Pojištění pomůže z nesnází

Průměrná vodovodní škoda, kterou pojišťovny v domácnostech řešily, byla ve výši 25.527 Kč, už z toho důvodu by měl mít pojištěný byt a domácnost úplně každý. Částky za vodovodní škody jsou totiž o poznání menší než u zmiňovaných požárů nebo při návštěvě zlodějů. V takových případech se pohybují částky ve statisícových řádech, kvalitním pojištěním zmírníte však materiální dopady těchto případů na rodinu. Při výběru dobré pojišťovny dokonce i řešení těchto náročných životních situací nebude tak psychicky obtížné, protože vám pomohou na nonstop asistenční lince.

Jaké pojištění sjednat?

Domova se týkají dva pojistné produkty – pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. Obě pojištění se týkají domova, ale kryjí odlišné škody. Pojištění domácnosti se s malými výjimkami týká veškerého vnitřního vybavení, majetku, který je ve vašem vlastnictví, oblečení, sportovních potřeb, cenností, apod. Pojištění nemovitosti naopak kryje škody způsobené na budově nebo bytové jednotce a pevných součástech spojených se stavbou, což jsou střecha, zdi, příčky, okna, dveře, ale také obklady nebo toaleta, vana či vestavěné skříně.


Chcete mít jistotu? Najděte to nejvhodnější pojištění Vašeho majetku na portálu srovnávač pojištění nemovitosti. Nenechte nic náhodě!


Pojistěte se komplexně

Vzhledem k propojení daných pojištění je vhodné sjednat pojištění online, které se týká nemovitosti i domácnosti. Takové komplexní pojištění lze sjednat pouze na základě výměry bytu nebo domu v m² a kryje škody způsobené na budově i vnitřním vybavení. Navíc je pojištění koncipováno tak, aby nedošlo k riziku podpojištění ani přepojištění. Zároveň kryje základní a katastrofická rizika v základní ceně, což se týká rozbití skla z jakékoli příčiny, tak i škod způsobených zkratem na elektromotorech.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy