home Finance Pojištění domácnosti: jistota v případě domácích nehod

Pojištění domácnosti: jistota v případě domácích nehod

Ponechaná utěrka v blízkosti sporáku? Prasklá hadička přívodní hadice k myčce? Nebo snad nezvaný host, který ukradl počítač nebo jiné cennosti? Oheň, voda, ale i zloději mohou napáchat obrovské škody v domácnosti. Když máte sjednané pojištění domácnosti, pojišťovna škody uhradí a vám to vytrhne v takových situacích lidově řečeno trn z paty. Bohužel většina domácností takto nepřemýšlí, podle průzkumů je až polovina nepojištěná, případně podpojištěná. Jak jste na tom s pojištěním vy?

Pojištění pomůže z nesnází

Průměrná vodovodní škoda, kterou pojišťovny v domácnostech řešily, byla ve výši 25.527 Kč, už z toho důvodu by měl mít pojištěný byt a domácnost úplně každý. Částky za vodovodní škody jsou totiž o poznání menší než u zmiňovaných požárů nebo při návštěvě zlodějů. V takových případech se pohybují částky ve statisícových řádech, kvalitním pojištěním zmírníte však materiální dopady těchto případů na rodinu. Při výběru dobré pojišťovny dokonce i řešení těchto náročných životních situací nebude tak psychicky obtížné, protože vám pomohou na nonstop asistenční lince.

Jaké pojištění sjednat?

Domova se týkají dva pojistné produkty – pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. Obě pojištění se týkají domova, ale kryjí odlišné škody. Pojištění domácnosti se s malými výjimkami týká veškerého vnitřního vybavení, majetku, který je ve vašem vlastnictví, oblečení, sportovních potřeb, cenností, apod. Pojištění nemovitosti naopak kryje škody způsobené na budově nebo bytové jednotce a pevných součástech spojených se stavbou, což jsou střecha, zdi, příčky, okna, dveře, ale také obklady nebo toaleta, vana či vestavěné skříně.

Pojistěte se komplexně

Vzhledem k propojení daných pojištění je vhodné sjednat pojištění online, které se týká nemovitosti i domácnosti. Takové komplexní pojištění lze sjednat pouze na základě výměry bytu nebo domu v m² a kryje škody způsobené na budově i vnitřním vybavení. Navíc je pojištění koncipováno tak, aby nedošlo k riziku podpojištění ani přepojištění. Zároveň kryje základní a katastrofická rizika v základní ceně, což se týká rozbití skla z jakékoli příčiny, tak i škod způsobených zkratem na elektromotorech.

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář