home Bydlení, Finance, Služby Pojistit či nepojistit svůj majetek?

Pojistit či nepojistit svůj majetek?

Také patříte k těm věčným váhavcům, kteří se stále nedokáží rozhodnout, zda svůj majetek pojistit nebo ne? Možná vám v rozhodování pomůže dnešní článek. Faktem je, že pokud se nikdy s vaším domem, bytem nebo prostě jen domácností nic nestane, můžete si říkat, jak jste vyhodili peníze za pojištění oknem. Ovšem kde je psáno, že zrovna vy nebudete nikdy patřit k tomu malému procentu nešťastníků a jako takoví budete pak pozorovat vysoké plameny šlehající ze střechy vašeho milovaného domu. Je to sázka do loterie, tak dobře zvažte možná rizika, aby vám později nezůstaly jen oči pro pláč.

Domácnost zvlášť

Mnozí si myslí, že jednou pojistkou pokryjí nemovitost jako takovou a stejně tak i vnitřní vybavení, tedy domácnost. Opak je ale pravdou, zvlášť musíte pojistit dům či byt a jinou pojistkou pokrýt domácnost. Rsp. může se jednat o jedno sjednané pojištěni, ovšem musí zahrnovat jak samotnou nemovitost tak její vnitřní vybavení.

Cena pojištění

Většina lidí se rozhodně svůj majetek nepojistit na základě vysoké ceny pojištění. Cena se vždy odvíjí od velikosti nemovitosti, rsp. její podlahové plochy, úrovně zabezpečení proti zlodějům, lokality, úrovně vybavení a dalších faktorů. Zejména máte-li dům a malé děti, vyplatí se vám pojištění odpovědnosti. Bude se vám určitě klidněji spát s vědomím, že škoda způsobená například pádem tašky z vaší střechy na jedoucí auto, bude pojistkou pokryta. Nebo, když vaše děti v zápalu hry rozbijí okno sousedům, nemusí vám to hned přivodit infarkt. To vše lze pojištěním ošetřit.

Nejprve s kalkulačkou

Na trhu je celá řada pojišťoven a pojišťovacích makléřů, kteří se vám budou snažit pojistit i knoflík u kabátů. Pokud se v problematice vůbec nevyznáte, zkuste si na některé z internetových kalkulaček udělat předběžnou kalkulaci pojištění. Alespoň budete mít orientační představu o tom, kolik by pojištění mohlo stát a neskočíte tak na každou zaručeně nejvýhodnější koupi.

 

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář