- Reklama -magazín

Potřebujete pokoj navíc? Zkuste to bez velkých stavebních úprav!

Mohlo by Vás zajímat

Snad každý z nás potřebuje trochu výhradně svého prostoru, některé byty i domy ale nejsou navrženy přesně tak, aby tuto potřebu mohly každému z členů domácnosti nabídnout. Jak na to, když chcete mít alespoň svůj malý koutek a chcete se vyhnout velkým a nákladným rekonstrukcím? Začtěte se do dnešního článku a načerpejte inspiraci…

Starý dobrý závěs nemusí být out

Asi ještě z dob našich babiček si pamatujeme ošklivé a těžké závěsy podivných vzorů a barev, možná se vám vybaví i komické korálkové závěsy. I ty zdobily nejedenu panelákovou domácnost. Dnešní materiály a dezén jsou ovšem ze zcela jiného těsta. Pečlivě vybraný závěs, jenž by předělil třeba jen částečně větší pokoj, a nechal tak vzniknout příjemnému zákoutí s křesílkem či pracovním místem by určitě místnost příjemně oživil. Nebojte se proto sáhnout i k této variantě. Závěs můžete přidělat ke stropu a závěs může být v mezidobí stažený, případně uvázaný zdobnou tkaninou.

Knihovna poslouží hned dvakrát

I oboustranné knihovny mohou skvěle posloužit jako rozdělení místnosti, někde se skvěle bude hodit jako mezním mezí obývací a jídelní částí, jinde (zejména v menších bytech) se může hravě zhostit vymezení prostoru na spaní s obývací částí bytu. Obě zatím zmíněné varianty jsou sice pouhým optickým rozdělením prostoru, ale budete se divit jak i toto může pomoci.

Paravan či japonská stěna

I paravany nejrůznějších typů budou vypadat v odpovídajícím interiéru. Skvěle se hodí například do ložnic, za nimi můžete vytvořit dočasnou šatnu, postačí vám volně stojící stojany na šaty či závěsné police a díky paravanu budete chráněni nejen vy při převlékání, ale také vaše šaty před slunečním zářením, které by mohlo oděvy poškodit.

Do moderního interiéru se naopak budou hodit tzv. japonské stěny, tyto lehké panely s napnutou textilií udělají s místnosti doslova divy, oddělte s její pomocí lůžko pro hosty, pracovní kout nebo rovnou celý obývací prostor od kuchyňské části, bez zbytečných stavebních úprav a s puncem originality.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy