home Bydlení, Zahrada Poznejte trendy v zahradním designu! Co právě letí?

Poznejte trendy v zahradním designu! Co právě letí?

Zvažujete úpravu zahrady a chcete, aby vypadala podle nejnovějších zahradních trendů? Toužíte po jednoduchém stylu zahrady, který vyzdvihuje přírodní prvky a poskytuje vám i prostor ke sportovnímu vyžití? Pak se vám pro inspiraci bude hodit stručný přehled moderního zahradního designu, který jsme pro vás připravili.

Pryč s vyumělkovaností!

Módní trendy se mění ve všech oborech včetně zahradního designu. Zapomeňte na dokonale vytvarované stromy a keře rozličných geometrických tvarů. Momentálně letí návrat k přirozenosti.  Vdechněte své zahradě osobité kouzlo. Místo vyumělkovanosti a přeplácanosti, zvolte ležérnější umírněný styl. Místo exotických a v našich lokalitách nezvyklých rostlin, vybírejte spíše typicky tuzemské druhy. Výjimka platí u trávníků, protože je kvůli častému suchu těžké jej udržovat. Doporučit lze např. prérijní druhy trav schopné lépe zvládat delší dobu bez vody.

Míchání stylů je v módě

Dříve nemyslitelné a pro mnohé nevkusně působící míchání stylů se stává módou. V zahradním designu to platí zvláště o kombinování rustikálního stylu a vintage stylu s moderním designem. Můžete třeba umístit do zahrady starodávně působící zahradní nábytek a trendy půdopokryvné rostliny, sloupové stromy, nebo trpasličí keče.

Nezapomeňte myslet ekologicky!

Přestože právě nepatříte mezi ekoaktivisty, jistě si uvědomujete zhoršující stav životního prostředí. Ekologické hledisko se proto stává i v zahradním designu (respektive při údržbě zahrady) stále aktuálnějším. Při péči o zahradu upřednostněte k přírodě šetrné prostředky místo klasické zahradní chemie. Rovněž maximálně využijte dešťovou vodu.

Terasa plná zeleně

Dopřát si špetku trendy zahradního designu můžete i v případě, že nemáte dům se zahradou. Stačí mít byt s terasou. Na moderní terase nesmí chybět dostatek rostlin, které vám dají zapomenout na okolní městský ruch. Kromě posezení s přáteli si tak užijete skvělou relaxaci obklopeni zelení.

Večerní světelná romantika

Po setmění je z bezpečnostních důvodů využít zahradní osvětlení. Nemusí však jít jen o ryze praktickou záležitost. V podvečerních a večerních hodinách dodají zahradní svítidla vaší zahradě neodolatelnou a romantickou atmosféru.

 

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář