- Reklama -magazín

Jak vyzrát na skvrny na koberci?

Mohlo by Vás zajímat

Koberce už desítky let patří k nejoblíbenějším druhům podlahových krytin. Neustále se vytváří nové druhy, designy i materiály. Jsou příjemné na dotek a hřejí od nohou. I když patří k nejpopulárnějším, mají své zápory. Je to hlavně složité čištění. Nečistoty od jídla, pití nebo i prach se dostanou až do samotné struktury vláken a jejich vyčištění je potom velmi složité. Plovoucí podlahy, parkety, lino nebo dlažba stačí jen otřít a je po skvrně. Koberce se čistí mnohem hůře a pracněji. Jak to zvládnout?

Čističe z drogerie i babské rady

Čištění koberců je činnost, kterou má rád jen málokdo. Prostředky na čištění najdete v každé drogerii. Jedná se o různé roztoky, pěny, prášky nebo gely. Aplikace většiny přípravků je podobná – čistidlo se musí nanést na skvrnu a kartáčkem řádně zapracovat do struktury koberce, aby se dostalo i mezi vlákna do hloubky materiálu.

Při práci s kartáčem už po pár desítkách minut začínají bolet ruce. Po aplikaci se nechá čistidlo působit určitou dobu a pak se odstraní. Skvrny by měly zmizet. Kromě chemických čistidel existují pro čištění koberců i další způsoby, pro které není třeba žádné speciální vybavení. O jaké způsoby se jedná, se můžete podívat zde.

Když místo skvrny zůstane zářivý kus koberce

I když si dáte tu práci a koberec pracně vyčistíte od skvrn za pomoci přípravků, může se objevit další problém. Vyčištěné části koberce budou mít mnohem výraznější a jasnější barvu než zbytek.  Děsí vás představa, že budete muset s kartáčem chodit po celé místnosti a koberec čistit celý? Nemusí, zachrání vás totiž strojové čištění koberců.

S odborníky rozhodně neprohloupíte

Bez námahy koberce vyčistíte, když vše svěříte do rukou specialistů na úklidové práce. Ti využívají profesionální čistící techniku pro plošné čištění. Výsledek je dokonalý a pro vás bez práce. Mezi specialisty v oboru patří firma www.uklidplecity.cz.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy