home Bydlení, Služby Jak si užít staré nahrávky v kvalitní podobě? Spolehněte se na převod VHS kazet na DVD!

Jak si užít staré nahrávky v kvalitní podobě? Spolehněte se na převod VHS kazet na DVD!

Právě jste zakoupili nejnovější televizor a doplnili jej o skvěle ozvučenou soustavu domácího kina a marně přemítáte jak si na takové sestavě užít kolekci vašich starých VHS? Nebojte se, určitě v tom nejste sami. Sbírku VHS kazet z dob, kdy vaše (dnes již dospělé) děti byly ještě malé a vy jste s nimi cestovali po zemích východní Evropy či snad ze svatby vaší a vašich rodičů má mnoho z nás. Některým dokonce zabírají v knihovnách a na policích tolik místa, že pro nic jiného už zde není prostor. Přitom digitalizace VHS kazet je relativně snadný způsob, jak si dát věci do pořádku a začít si opět užívat jejich sledování.

Digitalizace VHS kazet v několika krocích

Co po vás budou chtít, aby mohla digitalizace VHS kazet z vašeho archivu proběhnout? Není toho věru mnoho. Potřebujete právě zmíněné VHSky, pro lepší přehled bude dobré, budou-li správně označené. Dále pak už jen nové médium, pokud máte k dispozici, ale není to nutností. Součástí služeb skutečných profesionálů často bývá i poskytnutí DVD s možností potisku. Tato forma je pak vhodná jako originální dárek pro někoho blízkého. Další možností je záznam převést na HDD a samozřejmostí by mělo být zaslání digitalizovaného záznamu přes internet.

Čeho se vyvarovat?

Pokud vás převod VHS kazet na modernější média zaujal a rádi byste sledovali spolu s vašimi blízkými staré nahrávky v moderním kabátě, pak se určitě neřiďte pouze cenou. Na kvalitní technice v tomto případě hodně záleží, ověřte si, zda vámi vybraná firma používá kvalitní převodníky, nikoliv USB klíčenky. V rámci digitalizace poptejte také úpravu původní nahrávky, tou můžete docílit drobného doostření obrazu či redukci šumu apod., což v konečném důsledku dokáže výrazně vylepšit celkovou kvalitu nahrávky. Převeďte svůj poklad do moderní digitální podoby a užívejte si nekonečné hodiny vzpomínek po čas dlouhých podzimních a zimních večerů.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář