- Reklama -magazín

Překvapte hosty dokonalou kávou

Mohlo by Vás zajímat

Zvete rodinu nebo přátele na oslavu narozenin? Bude to jen posezení u dobré kávy? Pokud ano, musíte si dát hodně záležet. Mezi jednotlivými druhy kávy existují velké rozdíly, záleží i na způsobu přípravy. Jak být dokonalým hostitelem?

Výběr druhu kávy

Silná, s příchutí ovoce, čistě přírodní, štiplavá nebo naopak jemnější. Káv jsou stovky druhů, pokud nejste odborník, nechte si poradit. Zapomeňte na to, že koupíte pytlík pražené kávy v supermarketu. Úžasnou chuť má jedině čerstvě namletá káva. Zajděte do specializovaného obchodu a nechte si poradit.

 

Jak ji správně připravit?

Zalít horkou vodou přímo v šálku a podávat? Je to sice barbarství, ale někomu to tak vyhovuje. Abyste poznali pravou chuť kávy, podívejte se na moka konvice a vyberte si podle velikosti. Díky nim lehce připravíte úžasnou kávu snadno a rychle. Říká se, že chutná i lépe než z luxusních kávovarů.

Postup přípravy je snadný, stačí do spodní části nalít vodu, do zásobníku dát kávu a poté počkat, až se uvaří. Pro nalévání i pro přípravu kávy na sporáku se hodí také džezva. Jediné, co může požitek z dobré kávy zkazit, je způsob jejího servírování. Lahodný nápoj si zaslouží to nejlepší zacházení, takže pokud je ještě nemáte, pořiďte si kvalitní šálky na kávu. Nezapomeňte ani na designovou cukřenku a konvičku na mléko. Na stole by měla být i dostatečná zásoba perlivé vody.

Perfektní občerstvení

Ke kávě se nejčastěji podávají sladké dorty nebo domácí buchty. Pokud pečení není vaší silnou stránkou, připravte cheesecake. Osvědčený recept najdete zde. Fantazii se ale meze nekladou. Jestli máte čas, pusťte se do přípravy mini koláčků s různými náplněmi, zabodujete také s muffiny nebo cupcaky. Ne každý je ale na sladké, připravte i slané pochoutky, třeba slaný dort nebo šneky a tyčinky z listového těsta.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy