- Reklama -magazín

Nepodceňujte pravidelné čištění fasády!

Mohlo by Vás zajímat

Připadá vám čištění fasády domu zbytečné a nenapadá vás jediný důvod, proč byste měli touto činností ztrácet svůj drahocenný čas? Auto přece taky pravidelně zbavujete nečistot, leštíte a pečujete o něj. Že srovnáváme nesrovnatelné, protože lak důkladnou péči vyžaduje, jinak se může poškodit a snížit celkovou hodnotu vozu? Ale s fasádou je to velmi podobné. I v domě trávíte spoustu času – dokonce mnohem více než za volantem. Průměrně se jedná o 14 hodin denně, což je dostatečně pádný argument pro to, abyste fasádě věnovali pozornost.

Estetika

V souvislosti s čištěním fasády většinu lidí ihned napadne estetická stránka. Opět můžeme dům porovnat s automobilem – umytý vypadá mnohem lépe než znečištěný. Chcete-li mít ze svého obydlí radost, měli byste o jeho vnější plášť náležitě pečovat. Pěkné věci vnáší do lidské mysli harmonii. Pohled na zanedbané naopak působí rušivě. Do hezkého a udržovaného domu se budete vracet mnohem raději.

Tip: Pokud se na vaší fasádě objeví graffiti, pravděpodobně se vám nápis nepodaří odstranit běžným způsobem. Velmi efektivní je tryskání – pískování pomocí speciálního systému Torbo. Více se dozvíte na www.ars.cz.

Sociální aspekt

Tento problém souvisí především s bytovými domy, u nichž je čištění fasád podceňováno ještě více než v případě rodinných domů. Společně rozbitými schránkami, vypálenými zvonky a dalšími poškozenými prvky tyto stavby působí jako magnet pro různá individua. Do objektů se záměrně přesouvají narkomani a problémoví obyvatelé.

Zdraví

Fasáda se zanáší prachem a dalšími anorganickými nečistotami, ale také všudypřítomnými mikroorganismy. Nejčastěji jde o plísně a mikroby, jejichž přítomnost má negativní vliv na lidské zdraví. Způsobují zvýšené riziko onemocnění dýchacích cest a měly by být bezodkladně odstraněny.

Zachování hodnoty

Fasáda neplní pouze estetickou funkci. Jejím hlavním úkolem je ochrana materiálu, což není dost dobře možné, kdy nefunguje na sto procent. Pravidelným čištěním nejenže zachováte funkčnost fasády – navíc zvýšíte prodejní hodnotu nemovitosti.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy