home Bydlení, Zahrada Příprava bazénu na sezónu aneb už se to blíží

Příprava bazénu na sezónu aneb už se to blíží

Jaro už je v plném proudu, vše se zelená a kvete, ale ne všechna květena nám dělá radost. Při pohledu na kvetoucí vodu našeho bazénu bazén-údržbaje nám spíše smutno. Velmi často ale situace vypadá horší než ve skutečnosti je. Poradíme vám, jak postupovat při přípravě bazénu na novou sezónu, abyste v několika málo dnech mohli opět plavat v křišťálově čisté vodě. Práci vám ulehčí správné zazimování bazénu, pokud jste si dali záležet a provedli jej precizně, pak bude na jaře o poznání méně práce. Nejprve tedy odstraňte všechny krytiny, sítě a plováky, které byly rozmístěné na bazénu a po jeho hladině. Následně odstraňte všechny hrubé nečistoty (listí a jiné nánosy). Dalším krokem je odsátí nečistot ze dna bazénu vodním vysavačem (bude nutné opakované čistění filtrů, nečistot bude při prvním čištění skutečně hodně). Stěny ošetřete speciálním gelem. Poté už je možné doplnit bazén novou vodou až cca 10-15 cm pod okraj.

Bazén je nutné nechat po dobu dalších 24 hodin odpočinout a potom otestovat pH vody. Ideální hodnoty by se měly pohybovat mezi 6,8 abazén-údržba2 7,2. Hodnoty pod touto hranicí způsobují urychlení koroze kovových částí bazénů a naopak vyšší hodnoty napomáhají vzniku minerálních zákalů (voda se rychleji kazí). Pro vyrovnané pH zakupte speciální tablety a vodu kontrolujte minimálně jednou za dva týdny.

Posledním krokem je znovuzprovoznění filtrace. Pokud jste ji před zimou dobře vyčistili, bude stačit proprat pískovou náplň a filtraci zapojit do sítě. Před každým novým spuštěním ověřte správné uzemnění! Než připojíte poprvé bazén k filtračnímu zařízení ošetřete vodu tzv. startovací dávkou chlóru. Dávkování je následující: 50 metrů krychlových=25 malých tablet (300g granulátu). Filtraci nechte puštěnou nepřetržitě po dobu dvou dnů. Až po té je bazén připraven k použití. Během druhého dne filtrování je možné připojit i solární ohřev vody, aby první skok na pokřtění nové sezóny nebyl osvěžující až příliš 🙂

 

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář