home Bydlení, Design Šatna může mít mnoho podob

Šatna může mít mnoho podob

šatna tělo článku 2Máte konečně dům či byt, o kterém jste snili, ale k dokonalosti pořád něco schází? Není dost velký, abyste si mohli splnit svůj sen o velké šatně, kde každá sukně, sako, lodička či kravata bude mít své zvláštní místo? Nevěšte hlavu, šatna může mít mnoho podob. Nemusí to vždy být místnost velikosti squashového kurtu, stačí i pár metrů čtverečních. Pokud budete dobře plánovat a vše dokonale rozvrhnete, může i větší skříň splnit vaši představu o dokonale uspořádaném šatníku.

Zaměříme se na obě varianty. Velký prostor nabízí menší nutnost vměstnat co nejvíce šatního systému na co nejmenší plochu. Můžete tedy místnost pojmout velkoryseji a propojit prostor pro oděvy s místem odpočinku a pro dámy případně i s kosmetickým stolkem. Někdy návrháři nabídnou řešení, které spojí šatnu s prádelnou. To ale není, vzhledem k vlhkosti, šatna tělo článkukterou praní a sušení prádla způsobuje, příliš vhodné. Podobný problém nastává ve chvíli, kdy šatna a posilovna jedním jsou. Zůstaneme tedy u varianty, která je omezena na odkládání oděvů a případně obuvi. Výběr šatních systémů je opravdu široký. Vhodné je kombinovat šatní tyče, čím více, tím lépe. Pokud je dostatek prostoru, tento způsob skladování prádla vás ušetří jeho skládání a opětovném žehlení skladů. Police jsou vhodnější spíše na krabice, výsuvné koše či šuplíky jsou praktičtější pro svou využitelnost v celé své hloubce. Šuplíky je možné doplnit o organizátory pro spodní prádlo,ponožky a jiné drobnosti. Na kalhoty, pásky a další doplňky se hodí výsuvné tyče. Malý futon či pohovka jsou příjemným doplňkem,zrcadlo nutnosšatna tělo článku 3tí bez ohledu na velikost šatny.

V menším prostoru jsou pochopitelně možnosti omezené, nenechte se ale odradit a rozvrhněte si systém ukládání jednoduše dle složení vašeho šatníku. Pokud v něm převažují šaty, uzpůsobte výšku šatní tyče jejich délce. A police omezte na minimum, volte raději šuplíky a každé volné místo doplňte o věšák a jiná prostorově úsporná řešení. Ve chvíli, kdy řešíte problematiku ukládání oblečení nárazově (pro návštěvy či dočasně), dobře poslouží pojízdná či přenosná šatní tyč spolu se závěsným systémem přihrádek.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář