- Reklama -magazín

Připravte balkon pro jarní sezonu!

Mohlo by Vás zajímat

Jasné paprsky jarního sluníčka nás přesvědčují o tom, že zima již skončila. Ožívající příroda nám vrací dobrou náladu, kterou ponurá zima kazila. Jen málokdo odolá pokušení jít ven a užívat si příjemného počasí a krásy prvních jarních květin. Zahrádkáři se začínají zvelebovat své pozemky a prožívají přitom sepětí s přírodou. Ale co když zahradu nemáte? I vy se můžete kochat vlastní rozkvétající florou a relaxovat na jarním sluníčku. Stačí k tomu váš balkon. Nevíte, jak jej na jarní sezonu připravit? Několik užitečných tipů a rad vám to usnadní.

Změňte skladiště krámů v oázu klidu

Mnozí z nás využívají balkon pro skladování různého harampádí. Chcete-li si užít naplo jaro, je třeba nejprve balkon vyklidit. Vše nepotřebné vyhoďte a k uskladnění zbývajících věcí využijte sklep. Jestliže hodláte na balkoně relaxovat, měl působit příjemně a čistě. Z toho důvodu proveďte novou výmalbu a nutné opravy. Rovněž důkladně vyčistěte podlahu. Následně se můžete pustit do přetváření balkonu v rozkvetlou oázu klidu.

Myslete na zajištění svého soukromí a zastínění

Vadí vám nežádoucí pohledy sousedů a kolemjdoucích? Dříve než začnete balkon používat k relaxaci a posezení s rodinou či přáteli, zajistěte si dostatek soukromí. Řešení existuje celá řada. Kupříkladu můžete na zábradlí instalovat balkonovou zástěnu nebo na balkoně vysadit popínavé rostliny (např. lichořeřišnici, břečťan či zimolez). Nezbytné je vyřešit i vhodné zastínění balkonu, aby vás slunce neoslňovalo a v létě vám nebylo příliš horko. K tomuto účelu vám skvěle poslouží např. markýza nebo slunečník.

Pořiďte si skladný balkonový nábytek

K odpočinku je třeba pořídit pár kousků balkonového nábytku. Máte malý balkon a obáváte se, že se vám tam nic nevejde? Vyvedeme vás z omylu. l na malém prostoru lze vytvořit příjemné posezení. Je však nezbytné vybrat vhodný nábytek. Obecně platí, že se na balkon hodí především lehké a skladné kousky. V případě malého balkonu zvolte skládací židle a stolek. Rovněž si můžete pořídit rozkládací lehátko pro soukromou relaxaci.

Květiny řešte nakonec

Teprve jakmile máte hotovy předešlé kroky, začněte krášlit balkon květinami. Získáte totiž jasnou představu o tom, kolik vám pro zeleň zbylo místa. Snadno tak předejdete situaci, kdy byste balkon přeplácali květinovou výzdobou a dalším vybavením. Na jaře vás mohou těšit kupříkladu truhlíky a květináče osázené maceškami, hyacinty, narcisy a botanickými tulipány. Vhodnou výsadbu představují také primule, sasanky, ladoňky a fialy.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy