- Reklama -magazín

PRIVÁTNÍ NÁKUP: ČEŠTÍ ZÁKAZNÍCI HO MILUJÍ

Mohlo by Vás zajímat

Slyšeli jste o „privátním nákupu“? Nový trend dobývá Českou republiku. Firmy jím reagují na vyšší očekávání zákazníků, ale i na současnou situaci spojenou s koronavirem. Co to je privátní nákup a proč získává tak silnou oblibu českých zákazníků?

Podle celosvětových i tuzemských výzkumů poslední tři měsíce změnili chování zákazníků. Zákazníci raději objednávají zboží on-line (na úkor kamenných prodejen) a českým zákazníkům se prozatím stále příliš nechce do velkých obchodních center s velkou koncentrací lidí. Co se sortimentem, který se špatně vybírá on-line, ale zákazníkům se nechce těsnat mezi ostatní návštěvníky? Zajímavým řešením jsou privátní nákupy.

„Co mám sám rád, chci nabídnout mým zákazníkům“, říká majitel společnosti

Jedna z firem, která možnost privátních nákupů nabízí je společnost Consulta. Zeptali jsme se majitele společnosti, Michala Kalendy, co privátní nákupy jsou a jak jsou s touto možností zákazníci spokojeni?

Ve svém podnikání se vždy řídím svým pocitem. To co já mám rád a co bych od solidní firmy očekával, se vždy snažím převést do svého obchodu. Sám řeším problém, že spoustu věcí, které e-shopy nabízí, bych si docela rád osobně prohlédnul, ale zároveň se mi nechce chodit do velkých center. Popravdě na to nemám ani čas a ani mě to moc nebaví. Nabídnout našim zákazníkům možnost nezávazného privátního nákupu mi proto přišla jako skvělé řešení. Zákazníci se mohou velmi jednoduše, pomocí on-line formuláře na našich webových stránkách zaregistrovat na termín, který jim vyhovuje. V daný čas přijdou k nám do firmy a tam už na ně čeká náš specialista, který se v daný čas věnuje pouze jim a jejich individuálním potřebám. Vše nezávazně, v příjemném a klidném prostředí.“

„Zájem je enormní, nečekali jsme až takový ohlas“, uvádí specialistka

Jednou ze specialistek, která se zákazníkům takto individuálně věnuje, je Andrea Šilerová. Jaké jsou ohlasy zákazníků a o jaký sortiment jeví největší zájem?

„Určitě největší zájem jeví zákazníci o privátní nákupy bytových vůní. Myslím, že je to přesně ten sortiment, který si zaslouží výběr v klidu. Sama mám z těchto setkání dobrý pocit. Se zákazníky máme dostatek času probrat jejich očekávání, potřeby, ale třeba i vybrat různé vůně pro různé příležitosti nebo roční období. Nejprve této možnosti využívali hlavně lidé z okolí našeho města, ale časem se tato služba tolik rozkřikla, že už k nám jezdí i lidé z dalekého okolí. A jsme za to moc rádi.“

Privátní nákupy, tedy možnost vybrat si zboží bez front, stresu, klidně i mimo otevírací dobu a za přítomnosti odborníka se je v České republice prozatím stále „luxus“. Ale získává si stále více příznivců, spokojených uživatelů a dá se očekávat, že tuto možnost bude nabízet i čím dál více firem.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy