home Bydlení, Zahrada Vybíráme dětský bazének

Vybíráme dětský bazének

Ne každý má dostatečně velkou zahradu, aby na ní umístil velký bazén a zajistil tak pro své ratolesti příjemné letní vyžití. Někdy to ale nemusí být jediný důvod, proč se raději přikloníme k menší nafukovací verzi. Určitě rozhodují i finance a dále pak bezpečnost našich nejmenších. Co si budeme namlouvat, uhlídat dítko u malého bazénku umístěného přímo na terase domu či bytu, je o poznání snazší, než stále kontrolovat, zda se nepřibližuje do té části zahrady, kde máme umístěn velký bazén. Dnes se tedy zaměříme na menší bazény, i ty totiž bezpečně zajistí skvělou zábavu a na konci léta je jednoduše složíme do krabice a nezabírají tak místo po zbytek roku.

Jaká velikost je ta pravá?

Pro nejmenší děti určitě postačí velmi malý bazének s nafukovacími stranami. Vodu do něj i z něj snadno dostanete a není problém ji vyměnit dle potřeby, třeba každý den. V nafukovacích variantách ale existují i mnohem větší bazény, které tak mohou posloužit k zábavě i mnohem větším dětem. Čím větší bazén, tím složitější údržba, to je třeba mít na mysli.

Jak čistit vodu v bazénech větších rozměrů?

U větších nafukovacích bazénů určitě myslete i na nutnost čištění vody. Zde už nebudete vodu každý den měnit. Nechte si tedy poradit u prodejce a pořiďte si vhodnou filtraci a případně i nějakou chemii, která udrží vodu déle pěknou.

Životnost

Neočekávejte, že by nafukovací bazény měly stejnou životnost jako bazény plastové. Samozřejmě zde hrozí propíchnutí (to lze ještě vyřešit záplatou) nebo popraskání. Ale pokud budete o bazén dobře pečovat a po sezóně ho vždy vypustíte, dobře vytřete a uložíte na suché místo, pak životnost můžete výrazně ovlivnit.

Výhody

Výhodou těchto menších bazénů je bezesporu jejich skladnost, mimo sezónu vám jednoduše neubírají místo na zahradě či terase. Pro děti mohou být díky svým měkkým hranám dokonce i vhodnější, zejména pro ty nejmenší. Umístit takový bazén můžete prakticky kamkoliv, kde je zpevněný a rovný povrch. Není třeba žádné kopání a větší úpravy před umístěním takového bazénu, což je pro mnohé konečným rozhodovacím faktorem.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář