- Reklama -magazín

Proč zvolit do bytu dřevěnou podlahu

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Dřevo patří k oblíbeným přírodním materiálům, které se pyšní příjemným vzhledem a dalšími nenahraditelnými vlastnostmi. Mezi ně patří pevnost, stálost a také tepelně-izolační vlastnosti. Použitím dřevěných podlah do bytu nebo domu rozhodně neuděláte chybu.

Výhody dřevěných podlah

Mezi největší výhody dřevěných podlah patří příjemný vzhled a hřejivý pocit při chůzi. Dřevo je přírodní materiál, který nejde ničím jiným nahradit a již dlouhou dobu patří mezi trendy v bydlení. Další výhodou je pružnost, kterou oceníte při chůzi, kdy je dřevo příjemné na dotyk a navíc neničí a nenamáhá klouby.

Na co se ptát

Při výběru podlahové krytiny se zajímejte o náročnost provozu, technické podmínky stavby a také styl zařízení vašeho bytu nebo domu. Pokud máte doma psa, tam myslete na to, že dřevěnou podlahu sice můžete opravit a renovovat, ale tuto práci si ušetříte, pokud alespoň některé části překryjete kobercem.

Dlouhá životnost

Dřevo patří k materiálům, které se mohou pyšnit dlouhou životností. Jedná se o nadčasový materiál, který je nenahraditelný. Při správné péči vám vydrží i několik desítek let, a to bez nepříjemných projevů opotřebení a stárnutí.

Perfektní izolace

Dřevěné podlahy navíc nechladí a jsou příjemné na dotyk. Mají skvělé tepelně-izolační vlastnosti a chůze po nich vám bude velmi příjemná.

Antialergický materiál

Jednou z velkých výhod je také to, že se jedná o podlahu, která je vhodná pro alergiky. Dřevo je přírodní materiál, který v sobě nezadržuje prach. Je možné podlahu použít také do místností, kde se zdržují lidé trpící astmatem.

Ekologie

Co se týče ekologie, tak dřevo je obnovitelný materiál, pokud vám tedy podlaha doslouží, můžete ji spálit a nezůstane po ní žádný odpad. Nejčastějším dřevem pro zpracování podlahové krytiny je dub.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy