home Bydlení, Design, Interiér Jak proměnit vaše akvárium ve skutečnou mořskou hlubinu? Pomůže kvalitní pozadí do akvária

Jak proměnit vaše akvárium ve skutečnou mořskou hlubinu? Pomůže kvalitní pozadí do akvária

Pokud patříte mezi milovníky vodních tvorů všeho druhu nebo je vaším mazlíčkem třeba pavouk, chcete pro své miláčky určitě to nejlepší. Akvárium či terárium je sice nutností, bez kterého se tato zvířata neobejdou, ale také mohou být velmi efektním solitérem v interiéru vašeho domu či bytu. Předpokladem pak ale je pěkné a čisté akvárko vybavené kvalitní technikou a doplňky. Není snad nic horšího než špinavá voda v akváriu plném na prvním pohled umělých květin a dalších doplňků. Dnešní článek se zaměří na pozadí do akvária. Jejich kvalitní a autentická podoba může totiž skutečně proměnit i malé akvárium či terárium v krásný kus přírody na několika málo desítkách centimetrů čtverečních.

Co je pozadí do akvária?

Akvarijní pozadí může zcela či částečně vyplnit zadní stěnu vašeho akvária tak, aby působilo co nejpřirozeněji, a to jak pro vás, tak i pro vodní živočichy v něm. 3D pozadí do akvaria může mít podobu kmene či kořenů starého stromu, kamenů nejrůznějších typů a velikostí a působí opravdu autenticky. Totéž platí pro pozadí do teraria, ovšem s ohledem na prostředí obvyklé pro pavouky a další mazlíčky chované právě v teráriích.

Jak správně vybrat?

Při výběru všech doplňků do akvárií a terárií se řiďte rozhodně kvalitou. Je zapotřebí vybrat to z nejkvalitnějších materiálů, jen takové vydrží dlouho pěkné a hlavně nejsou zdraví škodlivé. Výroba pozadí do akvária se rozhodně neomezuje jen na kameny do akvária a repliky kořenů a kmenů. Na zakázku si můžete nechat vyrobit i celé skalní útesy, bez ohledů na rozměry vašeho akvária či terária. U nás se výrobou pozadí do akvárií zabývá firma ARSTONE, jež má letité zkušenosti a zakládá si na výrobě z odolných materiálů deklarujících téměř neomezenou životnost. Kvalitu materiálů si určitě u výrobce ověřte a stejně tak jejich zdravotní nezávadnost. Musí být chemicky neutrální, a tedy šetrné k rybičkám i dalším živočichům.

 

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

One thought on “Jak proměnit vaše akvárium ve skutečnou mořskou hlubinu? Pomůže kvalitní pozadí do akvária

Napsat komentář