- Reklama -magazín

Jak zkrotit vaší podzimní zahradu? S chytrými pomocníky to půjde snadno a rychle.

Mohlo by Vás zajímat

S podzimem pomalu končí zahradní sezóna, což je pro mnohé velmi smutné období. Ale na druhou stranu je podzim krásně barevnou etapou roku, kdy se můžeme kochat až neuvěřitelnými barevnými kombinacemi. Příroda umí skutečně přichystat nádherné obrazy, tak neváhejte a usedněte ještě na vaši zahradu a kochejte se, i když třeba zabaleni do deky nebo teplé zimní bundy. Ještě než usednete, nezapomeňte si dát zahrádku pěkně do pořádku. Dnešní článek vám přinese cenné tipy na užitečné pomocníky, se kterými vám podzimní práce půjdou pěkně od ruky.

Na špatně dostupné kouty se strunovou sekačkou

Zatímco volnou plochu pokrytou trávníkem posekáte hravě téměř s jakoukoliv sekačkou, do špatně přístupných míst, jakými jsou rohy a nejrůznější zákoutí se s ní dostanete jen těžko nebo vůbec. Právě pro tyto účely skvěle poslouží tzv. strunová sekačka. Je malá a hravě s ní posekáte i vyšší trávu schovanou za živým plotem či v jiných špatně dostupných místech.

Nezkrotné křoviny hravě zkroťte s křovinořezem

Živé ploty jsou velmi oblíbené, slouží skvěle jako strážce rodinného soukromí, ale také mohou schovat plot z běžného pletiva či posloužit jako okrasné keře při vstupu do zahrady. Ať už mají sloužit k jakýmkoliv účelům jejich pravidelná údržba je nutná. Co s běžnými zahradnickými nůžkami může trvat hodiny, to s křovinořezem zvládnete za zlomek času. Dle toho, jak vzdálený a dlouhý váš živý plot je vybírejte elektrický či motorový stroj.

 

Do výšek se speciálními nůžkami

Pnoucí růže už přerostly nejen vás, ale také váš dům, pak i ty je třeba zkrotit a přistřihnout jim výhonky. Pokud nejste nadšeným horolezcem a milovníkem výšek vůbec, pak si určitě do vaší sbírky zahradního náčiní pořiďte speciální nůžky s převodem a dlouhými madly. Dosáhnete s nimi i do vyšších míst a díky převodu snadno ustřihnete i silnější větve. V dílně či garáži je můžete snadno skladovat připevněné na zdi, jsou velmi skladné.

Na spadané listí vysavač

Záda vás bolí jen pohlídnete na padající listí? Zapomeňte na hrábě a kolečko, pořiďte si na listí vysavač s drtičem a za krátkou chvíli budete mít na zahradě, jak v pokojíčku.

LivingHome on Facebook

3 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejnovější příběhy