- Reklama -magazín

Půjčky od soukromých osob jsou výhodné

Mohlo by Vás zajímat

Poptávat půjčku lze různými způsoby. Někdo zvolí možnost spojenou s bankami, jiný zkusí nebankovní společnosti. Na trhu však existuje ještě segment číslo tři. Jsou to půjčky od soukromých osob, které se v posledních několika letech dostávají do popředí. Z jakého důvodu? Pozitiv je hned několik. Řadí se mezi ně:

  • Možnost individuálních podmínek
  • Nízké úrokové sazby
  • Jednoduché a rychlé vyřízení

Než se podíváme na charakteristiku třech dominantních hráčů, lehce nastíníme, jak vše funguje. V principu nejsou peníze poskytovány určitou institucí nebo firmou, jelikož se na úvěr skládají reální lidí. Ti tak investují své peníze právě do těch lidí, kteří o úvěr žádají. Ani zde samozřejmě nechybí možnosti prověření, nebo další ochranné mechanismy, které eliminují podvody. A u koho si požádat?

Benefi.cz

Jeden z prvních poskytovatelů P2P půjček na našem trhu. Pokud je s něčím spojený, tak rozhodně s výhodami, jako je úroková sazba začínající na hodnotě 6 procent, stejně jako je to i absence jakýchkoliv poplatků. Samotnou žádost i vše následné lze vyřídit z pohodlí domova, prostřednictvím elektronické komunikace. Charakteristika půjčky je spojena s možností využít získané peníze na cokoliv, stejně jako je jistotou, že nebude požadováno ani ručení, ani jakýkoliv ručitel.

Vše probíhá formou takzvané aukce, kde si žadatel prostřednictvím webu Benefi.cz podá žádost o peníze a čeká, jací lidé mu je konkrétně nabídnou. Tato půjčka od lidí umožní požádat si o sumu, která začíná na částce 10 000 Kč, až po sumu, která činí celých 250 000 Kč. Možný je i výběr termínu splácení, kdy tím nejkratším je 6 měsíců, zatímco nejdelším termínem je měsíců 60.

Bankerat.cz

Ani tento poskytovatel rozhodně nezklame. I jeho můžeme zařadit mezi hráče s delší tradicí na našem trhu. Jeho výhodou je hlavně možnost zvolit si hned z několika typů půjček, o které je možné si požádat. A to především s ohledem na naše možnosti, nebo na naši finanční minulost. Mezi varianty úvěrů u společnosti Bankerat.cz proto patří:finmoney - tělo článku

  • Půjčka bez registrů a doložení příjmu
  • Půjčka bez doložení příjmu
  • Půjčka bez registrů
  • Půjčka s doložením příjmu a registrů
  • Půjčka se zástavou nemovitosti

Podle konkrétního typu půjčky můžeme následně žádat o specifickou sumu. Nejnižší možností je částka 10 000 Kč. Tou nejvyšší suma ve výši 600 000 Kč, která se váže k úvěru se zástavou. Jelikož se žadatelům na peníze skládají konkrétní lidí, mohou si sami diktovat, jak velký úrok jsou schopni akceptovat. Nejnižší je v jednotkách procent, přičemž nejvyšší může být ve výši až několika desítek procentních jednotek. Tato hranice se už blíží tomu, co nabídne lecjaká nebankovní půjčka. Dále je přirozeně možné zvolit si termín splatnosti, a to od šesti měsíců, až po dobu šesti let, což je u daného úvěru maximum.

Zonky.cz

Nejmladší z představitelů těchto půjček, ale rozhodně nejvíce inovativní možnost. A to především pro zajímavý přístup k žadatelům, i investorům. Za tímto úvěrem stojí známá společnost Home Credit, která je jistotou férového jednání i dobrého zázemí. Souvisí s tím i jistota důkladnějšího prověřování žadatelů, po kterých je vyžadováno nejenom potvrzení o příjmu, ale je po nich vyžadován i náhled do registrů. Díky tomu se investoři dostávají jenom k těm žádostem o půjčku, kde je riziko sníženo na co nejmenší hodnotu.

Zonky.cz samozřejmě nastavuje i limity konkrétních půjček. A to jak v souvislosti s novým úvěrem, tak v souvislosti s konsolidací či refinancováním. Nejnižší dostupnou sumou je částka 20 000Kč, zatímco tou nejvyšší je 300 000 Kč. Dle vypočítané bonity je žadatel zařazen do konkrétní úrokové třídy. Ta nejnižší má hodnotu jenom 3,99 procenta. Ta nejvyšší naopak 19,99 procent.  Termín splatnosti si volí každý uchazeč sám, a to s ohledem na to, kolik peněz může měsíčně splácet.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy