home Bydlení Realitní fond DRFG se ještě více otevře široké veřejnosti

Realitní fond DRFG se ještě více otevře široké veřejnosti

Český investor je velmi konzervativní a sází na jistotu. Právě proto jsou nemovitosti vysoce oblíbeným prostředkem pro investování. Lidé v nemovitostech, na které si mohou sáhnout, vidí stálou hodnotu. Transparentní fond investiční skupiny DRFG je zaměřen převážně na komerční nemovitosti s velmi zajímavým potenciálem výnosu. Zakladatelem investiční skupiny DRFG je David Rusňák, a kromě realit se skupina zaměřuje i na fondy a dluhopisy.

Nemovitostní fond DRFG AIF Real Estate Fund

Nový fond DRFG AIF Real Estate Fund má dobré výsledky. Do fondu se podařilo koupit nemovitosti v hodnotě 963 milionů korun během půl roku. Za úspěchem stojí i relativně nízká konkurence, která je u jiných oborových fondů velká. Původně byl fond určen zejména kvalifikovaným investorům. Po změnách v legislativě byla ale hranice minimální investice do fondu posunuta směrem dolů, což potěší mnohé investory. Následně tento fond v řízení o srovnatelnosti získal povolení České národní banky a je možné jej nabízet i retailové klientele. Do budoucna se fond ještě více zpřístupní široké veřejnosti a nyní probíhá další řízení o snížení minimálního vkladu z 10 000 korun na ještě nižší částku. Pak do něj budou moci klienti ukládat své peníze pravidelně. Během roku 2016 tak byl fond plně etablován pro prodej v České republice. Další DRFG fond plně funguje a David Rusňák má skvěle propracované schéma růstu. O nemovitosti, fondy a dluhopisy je velký zájem.

Situace na trhu kolektivního investování

Zatím se neprojevuje hypoteční krize a po zrušení intervence české koruny ze strany České národní banky trh nezaznamenal žádný propad. České ekonomice se daří, lidé bohatnou a na bankovních účtech mají uloženo velké množství volných prostředků. Zvyšuje se také finanční gramotnost a lidé se chtějí o své peníze více starat. Banka už dávno není instituce, která umí finance spravovat a zhodnocovat. Více se tedy využívá nástrojů kolektivního investování, včetně nástrojů DRFG. Doba je asi nejvhodnější pro investování za poledních 10 let. U privátní klientely byla zvýšena roční investovaná částka o desítky a někdy i o sto procent. Investiční skupina DRFG je proto i věrohodnějším partnerem pro bonitní klientelu a zvýšil se i podíl zahraniční a institucionální klientely.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář