- Reklama -magazín

Rohové lavice zažívají návrat

Mohlo by Vás zajímat

Jistě si ještě pamatujete rohové lavice, které byly snad ve většině panelákových bytů. Obvykle byly nepříliš vzhledné, polstrování z umělé koženky, která brzy začala v rozích praskat, podivné barevné kombinace a žádné velké pohodlí. Dnes se ale vracejí v modernější podobě a stále stejně praktické. Co vše mohou rohové lavice nabídnout si poodhalíme v dnešním článku.

více v článku...

Skvělá volba do malých prostorů

Ne každý má doma jídelnu o velikosti menšího dětského hřiště. Zejména v menších bytech je nutné stůl a židle vměstnat do kuchyně či nevelkého obývacího pokoje. Pak se mnozí uchylují k prostorově úsporným řešením typu barového skládacího stolku a stohovatelných židlí, ale řešením přitom mohou být právě rohové lavice.

Některé varianty mohou nabídnut i praktický úložný prostor, což v minimalisticky pojatém bytě jistě uvítáte. Do sedáků lavice se vejde mnohem více než by se na první pohled zdálo. Přímo v rohu mají některé lavice praktickou poličku.

Materiál a barevné provedení

Někdo má rád čistě přírodní materiály, pak se nabízí rohová lavice v provedení z masivu. Lakovaná na bílo nebo namořená do požadovaného odstínu propůjčí vašemu interiéru moderní styl.

Pro maximální pohodlí lze lavice z masivu doplnit o podsedáky nebo vybrat takovou, která již má sedací části polstrované z výroby. Je libo ještě více komfortu? V tom případě sáhněte po celopolstrované verzi různých dezénů a barev.

Místo židlí taburetky

Řešíte kam s židlemi až se vzdálíte od stolu? Tuto starost můžete hodit za hlavu a pořídit si rohovou lavici doplněnou o taburetky. Na lavici je dost míst i pro početnější rodinu či návštěvu, taburetky při běžném provozu tedy ani používat nemusíte. Když se vás ale sejde více, tak uvítáte další místa k sezení a později taburetky rychle zasunete pod stůl, kde vám nebudou ubírat ani kousek cenného místa.

Pro svou prostorovou nenáročnost jsou rohové lavice rovněž ideální na chaty či chalupy, kde také nebývá místa nazbyt a nečalouněné lavice se i snáze udržují v čistotě.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy