- Reklama -magazín

Samolepky na zeď promění dětský pokoj v kouzelné místo

Mohlo by Vás zajímat

Lámete si hlavu s tím, jak vylepšit pokoj vašeho dítěte, ale nechcete ho přeplnit dekoracemi a nábytkem, a vlastně ani nechcete investovat mnoho peněz? Nabízí se snadné řešení, udělat z dětského pokoje kouzelné místo totiž dokážete pomocí samolepek na zeď nebo celých samolepicích tapet. Stačí se jen zamyslet nad tím, co má vaše dítko aktuálně nejraději a pak se pustit do práce. Neobávejte se, že byste to nezvládli, nalepit samolepky zvládne skutečně každý a v článku si představíme i pár jednoduchých tipů, jak dosáhnout dokonalého výsledku.

Výběr motivu

Doba, kdy byly na výběr sotva tři motivy jsou už dávno pryč. Chcete na zeď nalepit zvířata, krajinu, nebo se vaše dítě zhlédlo v některém ze superhrdinů? Stačí si vybrat a nemusíte se omezit na prostorově ploché motivy, existují i 3D motivy, které budou na zdi vypadat velmi efektně třeba i v obývacím pokoji či ložnici. Velkou výhodu mají tyto dekorace do bytu i v tom, že vzhledem k jejich pořizovací ceně nemusíte zůstat u stejné nálepky či tapety mnoho let.

To ocení zejména rodiče, protože vkus dětí se relativně často mění. Začít tak můžete ještě před narozením dítěte výběrem některého z motivů pro nejmenší, v předškolním věku se zaměřit třeba na dinosaury či princezny a pro školáky pak zvolit některý z věkově neutrálních motivů s ohledem na aktuální záliby konkrétního školáka (fotbal, příroda, vesmír, Marvel, DC Comics,..).

Tipy pro práci se samolepkami na zeď

Při práci se samolepkami je třeba řídit se jednoduchými pravidly. Dobře si rozmyslete a rozvrhněte, kam budete chtít kterou nálepku či celou tapetu umístit. U větších motivů si raději naznačte na zeď tužkou zvolenou polohu. Místo, kam budete nálepku lepit by mělo být zbavené nečistot (prachu apod.) a určitě pozor na mastnotu, dětské prstíky někdy na stěnách zanechají znatelné stopy a na takových místech by potom samolepky nedržely. Po nalepení je určitě nutné povrch vyhladit, aby po celé ploše nálepka přilnula a dobře držela.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy