- Reklama -magazín

Jak vám vysavač na okna může usnadnit práci

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Tato domácí práce probíhá přibližně dvakrát do roka – před Vánocemi a poté při jarním úklidu. Vyžaduje značné fyzické úsilí a specifické pomůcky, aby mohla být vykonána správně a poctivě. Před jejím započetím je nutné si vše připravit a odstranit různé další překážky, které by celou akci mohli ohrožovat. Toto není popis bojového plánu, ale jednoduché shrnutí, co to znamená umývání oken.

Ačkoliv je tato domácí práce opravdu málo frekventovaná, přesto patří mezi nejnáročnější. Respektive patřila. I když příprava zůstala stejná, samotný výkon je díky vysavači na okna mnohem snadnější a rychlejší. To ocení nejen vytížené hospodyňky, ale i starší dámy, pro které mytí oken představovalo velkou zátěž. Vysavač na okna ulehčuje hned na několika frontách, jednak nespotřebujete tolik dalšího materiálu, jednak ušetříte své vlastní síly. Tato značná úspora není nic oproti pořizovací ceně, která rozhodně není nijak závratná a vyplatí se i v případě, že okna doma myjete opravdu jen dvakrát do roka. Pro vysavač lze najít totiž i další využití, jako je například čištění zrcadel nebo kachliček v koupelně a kuchyni.

Práce s vysavačem na okna je jednoduchá

Práce s ním je jednoduchá a brzy se ji naučí každý. Výhodnější je pořízení setu vysavače na okna společně s mopem, který šetří vodu v kyblíku, ale také na vašem koberci. Mop se skládá z tyčky a měkkého potahu, který namočíte do připraveného lavoru s mýdlovou vodou. Když jej trochu vyždímáte, zamezíte, aby vám voda po okně stékala na podlahu. Přetřete s mopem okna, přičemž v místě, kde jsou více špinavá klidně přitlačte. Až budete mít omyto, vezměte jednoduše vysavač na okna a zapněte ho. Když ho přiložíte k oknu, ucítíte, jak se trochu přisál. Pomalu a plynule přejeďte po okně dolů. A poté začněte zase od vrchu druhý pruh.

Postup zůstává pro okna, kachličky i zrcadla stejný. Kromě odsátí přebytečné vody po omytí, dochází také k vyleštění okna, takže o to, už se nemusíte starat.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy