- Reklama -magazín

Schodiště – jaké jsou možnosti?

Mohlo by Vás zajímat

Schodiště je velmi zásadním prvkem domu či mezonetového bytu, zejména v případě, že prochází centrální částí obytného prostoru, tedy nejčastěji obývacím pokojem. Pokud není pěkné, dokáže velmi pokazit celkový dojem a takový přešlap se pak jen velmi špatně napravuje. Jak tedy vybrat schodiště, aby nám nejen dobře sloužilo, ale i ladilo se stylem domova?

Volba materiáluschodiste-telo-clanku

V první řadě je třeba si říci, že schodiště na míru není úplně levná záležitost. I proto se mnozí developeři uchylují ve velkém procentu případů ke betonovým odlitkům, které jsou následně obloženy plovoucí podlahou. V halách či oddělených chodbách to není na škodu, vlastně to může být naopak ideální řešení, ovšem pokud má být schodiště součástí obývacího pokoje, je lepší volit jeho odlehčenou a více designovou variantu. Nabízí několik málo materiálů, ze kterého je možné schodiště vybudovat. Asi nejčastější zastoupení má dřevo, to rozhodně do interiéru patří a zvolíte-li správný druh a odstín, tak nemůžete nic pokazit. Moderna má ráda sklo a tak i kombinace skla a kovů může být velmi líbivá, jen pozor, aby spolu s ostatními vybavovacími předměty nepůsobil interiér příliš neosobně, až sterilně.

schodiste-telo-2Typ schodiště

Pokud si nevíte rady s typem schodiště, nechte si raději poradit někým zkušenějším. Schody musí splňovat určité normy, bez kterých nebude schodiště zkolaudováno, rsp. dům či byt, je tedy třeba dbát nejen na design, ale i na parametry. Točité schodiště může být velmi efektní, ale myslete i na dobu, kdy nebudete tak hbití a ohební nebo až přijdou děti, byla by škoda hledat nové bydlení nebo nechat budovat nové schodiště, abyste zajistili jejich bezpečí.

Myslete i na zábradlí

Schodiště není žádná designovka, říkáte si, tak čím to doladit? Zkuste k běžnému typu schodiště vymyslet méně tradiční zábradlí. Může to být třeba silné lodní lano, nebo speciální síť, která zajistí bezpečí a bude vypadat velmi trendy. Nebojte se trochu experimentovat, i obyčejné schodiště tak můžete proměnit ve skutečný skvost vašeho domu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy