- Reklama -magazín

Správné osvětlení v pokojíčku předškoláka

Mohlo by Vás zajímat

Zařizujete pokojíček pro malého předškoláka? Pak se kromě vhodného nábytku a rozdělení dětského pokoje zamyslete i nad vhodným osvětlením. S nástupem do školy začínají školáčkovi nové povinnosti – především pak psaní úkolů a učení. K tomuto účelu je dobré mít pohodlné a klidné zázemí, kde bude nejen dostatek prostoru, ale především i světla. Určitě nechcete svému dítku kazit oči.

Centrální osvětlení pokoje

Základem každého pokoje – dětský pokojíček tedy nevyjímaje – je hlavní osvětlení, které by se mělo v ideálním případě nacházet ve středu místnosti. Do dětského pokoje volte takový typ osvětlení, které bude disponovat možností regulace. Díky tomu budete moci přizpůsobit intenzitu světla aktuálním potřebám dítěte. Je totiž logické, že pro čtení či psaní úkolů potřebuje maximum světla, zatímco pro chvilky klidu a relaxace neuškodí, pokud se světla trochu ubere.

Speciální osvětlení pracovní desky

Školáčci začnou u pracovního stolu s nástupem do školy trávit čím dál více času. Nezáleží na tom, zda zde budou psát úkoly, učit se nebo si malovat – tak či onak na dané aktivity potřebují vidět. Centrální osvětlení v tomto případě nestačí a je nutné na pracovní desku umístit buď lampičku, nebo na zeď připevnit bodové světlo. To celou desku dostatečně osvětlí a školáček tak uvidí i na ta nejmenší písmenka.

Lampička na noční stolek

Ačkoli vaše dítko chodí nebo bude brzy chodit do školy, stále je ještě malým dítětem. A děti se často bojí tmy – není tak žádným překvapivým jevem, když před spaním žádají o rozsvícené světlo. K tomuto účelu poslouží lampička na nočním stolku, která opět může mít regulátor intenzity. Pokud si dítko v posteli prohlíží knížky nebo mu před spaním čtete, pak určitě dávku světla oceníte. Pro usínání a navození pocitu bezpečí můžete volit světlo tlumené.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy