- Reklama -magazín

Jak správně vybrat síť proti hmyzu do oken a dveří?

Mohlo by Vás zajímat

Za teplého počasí se do našich domovů snadno dostávají nezvaní hosté v podobě různého hmyzu. Stává se to při větrání (zvláště k večeru). Bez otevřených oken se těžko obejdeme, takže permanentně zavřená okna nejsou adekvátním řešením. Nejefektivnější ochranou proti vniknutí hmyzu
(např. komárů) do domu či bytu je síť v oknech a balkonových či verandových dveřích. Vhodnou síť je však třeba pečlivě vybrat, aby plně vyhovovala vašim potřebám. Nevíte-li si s volbou sítí proti hmyzu rady, jsou vám určeny následující řádky.

Zásady správného výběru

Dříve než sítě pořídíte, je nezbytné pečlivě změřit všechna okna a dveře, na která chcete sítě instalovat. Poté vás čeká volba vhodného typu sítě. Některé však nemusí být možné instalovat právě u vás
(např. kvůli parapetům či kování). Většina sítí bývá užších než 0,5 m a širších než 1,5 m. Pokud vám tyto rozměry nevyhovují, lze zkombinovat několik sad síťových žaluzií a velikost upravit. Maximální šířku (až 560 cm) pokryjete plisovanou sítí. Při výběru typu sítě se vždy raději poraďte s odborníkem, který vám doporučí nejvhodnější u vás instalovatelné sítě. V některých případech je nezbytná výroba sítí na míru.

Typy sítí

Rozmanitá nabídka produktů nás může mást. Plátí to především v případě oblastí, v kterých se příliš neorientujeme. Proto si přiblížíme jednotlivé typy sítí, které jsou na trhu dostupné.

Černá nebo bílá?

Z hlediska průhlednosti máte na výběr mezi černou a bílou sítí. Chcete-li zajistit, že nebude vidět dovnitř ani ven, doporučujeme vám bílou síť (např. na toaletu či do koupelny). Pokud však chcete dobře vidět ven, tak si pořiďte černou síť. Ideální je třeba do obýváku.

Sítě proti hmyzu do oken

Do oken lze nainstalovat sítě pevné, odsazené, s límcem, navíjecí či posuvné. Každý typ má svá specifika. Pevná okenní síť se hodí téměř do všech druhů oken. Síť s límcem je vhodná především pro plastová okna a jedná se o vylepšenou variantu pevné sítě. Odsazená síť se instaluje v případě, že některý rám okna přesahují konstrukční prvky. Instalace se provádí zevnitř okna. Navíjecí síť připomíná vnitřní rolety. Díky navíjecímu systému rozhodujete sami, kdy síť využijete a kdy není potřebná. Kupříkladu přes zimu ji necháte zavinutou. Posuvná síť je podobným typem jako síť navíjecí. Umožňuje zprůchodnit okno (v tomto případě odsunutím).

Dveřní sítě proti hmyzu

Chcete-li umístit síť do dveří, máte rovněž řadu možností. Existují typy navíjecích sítí, posuvné, plisované, s montážním rámem či extrudované pantové sítě. Do dveří jsou vhodné zvláště navíjecí sítě, které oproti posuvným nepřekáží a zachovávají průchodnost. Sítě s montážním rámem se instalují na rám dveří a jde o typ pantové sítě. Extrudované pantové sítě jsou tak jako sítě s rámem a posuvné   sítě vhodné do dveří, kterými se běžně neprochází. Jinak by mohl hmyz vniknout do místnosti. Plisované sítě skvěle zabraňují vniknutí létavého hmyzu do fasádních otvorů. Používají se na dveře u lodžií
a balkonů, dveří na zahradu či terasu.

 

 

 

_______________________________________________________________________

Výroba sítí proti hmyzu na mírunejpevnější sítě vyrobené v ČR.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy