- Reklama -magazín

Vybudujte dětem na zahradě hřiště. Poradíme, jak na to

Mohlo by Vás zajímat

Počasí nás žene ven a letní prázdniny jsou na spadnutí. Naše ratolesti potřebují pohyb na čerstvém vzduchu. Avšak televize a počítačové hry často odrazují od venkovního dovádění i ty nejmenší děti. Situace bývá ještě horší v případech, kdy chybí v okolí bezpečné a udržované dětské hřiště. Máte-li zahradu, tak můžete dětem vybudovat zahradní dětského hřiště. Vaše úsilí a nápaditost jistě ocení a budou rády venku dovádět. Nevíte, jak takové hřiště na zahradě vytvořit? Máme pro vás pár tipů.

Bezpečnost a vhodné umístění nepodceňujte

Nejprve je třeba vyhradit na hřiště část zahrady a zvolený prostor zabezpečit. Hřiště raději neumisťujte v blízkosti silnice, bazénu či zahradního jezírka. Prostor budoucího hřiště případně ohraničte plotem. Po zhotovení hřiště můžete zvýšit bezpečnost instalací kamer. Pro vystavění dětského hřiště je nejvhodnější rovná travnatá plocha. Hřiště může být i na ploše pokryté pískem, ale rozhodně se nepouštějte do stavby na betonu, asfaltu či štěrku. Mohlo by snadno dojít k úrazu dětí. Povrch by měl tlumit nárazy, proto je vhodný písek či travnatá plocha.

Jaké atrakce pro děti vybrat?

Při vybavování hřiště zohledněte věk svých dětí a vyberte pro ně pár atrakcí. Plochu však nepřeplácejte množstvím houpaček, prolézaček apod. Děti rády běhají, musí být i dostatek volného prostoru kolem sebe. Jedině tak předejdete úrazům.

Atrakce pro nejmenší

Malé děti se vyřádí na pískovišti. Chybět by jim neměla ani houpačka, skluzavka a prolézačka. Existuje nepřeberné množství způsobů, jak jim jednotlivé atrakce postavit. Některé prvky lze i propojit a sestavit např. do podoby domečku či pirátské lodi. Pokud se na stavbu atrakcí necítíte, můžete je koupit. Bez ohledu na zvolenou atrakci a způsob její stavby dbejte na bezpečnost konstrukce.

Zábava pro větší děti

Máte odrostlejší ratolesti, které už pískovištěm a prolézačkou neohromíte? Přizpůsobte prostor aktivitám, které je osloví. Zpravidla jde o sportovní zařízení. Na travnaté ploše umístěte proti sobě dvě pevné branky, které dobře zakotvíte. Prostřední část hřiště by měla umožňovat natažení sítě pro hraní volejbalu. Rovněž můžete do hřiště zakomponovat dva basketbalové koše.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy