home Bydlení, Design, Interiér Svítidla z přírodních materiálů

Svítidla z přírodních materiálů

drevena-osvetleni-stolni-lampaPěkné osvětlení dodá každému domu či bytu tu správnou atmosféru. Je takovou třešničkou na dortu, která dokáže dotvořit celkový dojem k naprosté dokonalosti a nebo naopak… Asi to znáte dobře, a světla je dost času, přednost mají všechny vybavovací předměty, které jsou zapotřebí ke každodennímu životu. Tedy spíše k zajištění každodenního komfortu. Dokud svítí na stropě visící žárovka, díky které všichni vidí na cestu, není co řešit. Ale neodkládejte výběr svítidel do nekonečna. Sami budete překvapeni jak velkou změnou dobře zvolená svítidla dokáži s interiérem udělat.

Dřevo a další přírodní materiálu interiéru slušídrevena-osvetleni-hnizda

V tomto článku se budeme věnovat svítidlům z přírodních materiálů. Ty rozhodně mají své zasloužené místo v každém interiéru. Dřevo dokáže každý dům proměnit v domov, tak silnou moc má snad jen ono. Stínidla mohou být buď z dřevěných částí, proutí nebo papíru. Všechny tyto materiály a jejich obdoby propůjčí interiéru kouzelnou atmosféru.

Dobře proměřte, než koupíte

Svítidla vybírejte dle výšky stropu a toho, jak moc prostor pod svítidlem plánujete využívat. Pokud se tedy jedná například o svítidlo do chodby, kde neustále procházíte, musíte zvolit takové, které lze umístit dostatečně vysoko. Designová svítidla pro obývací pokoje také dobře rozměřte a zkuste si také představit, že se na ně díváte z různých výšek a úhlů. Některá totiž vypadají působivě pokud se na ně díváte vestoje, ale ve chvíli, kdy sedíte, nemusí být už tak pěkná. Platí to zejména pro světla otevřená, ta mohou také nepříjemně oslňovat, to vše je proto nutné promyslet a ideálně i vyzkoušet.

drevena-osvetleni-obleckyKombinujte s citem

Pozornost věnujte také tomu, aby k sobě svítidla umístěná v jedné místnosti ladila. Nemusí být v žádném případě stejná, jen je třeba volit citlivě jejich kombinaci. Abyste neměli vedle rustikálního lustru lampičku z plastu a podobně. Pěkně vypadají i kulaté lustry z pleteného proutí či papíru, ty se snadno kombinují s dalšími svítidly z přírodních materiálů nebo v nejrůznějších přírodních barvách.  Pokud budete vybírat na internetu, doporučujeme se na světla zajít podívat i do show roomu, obrázky mohou často klamat.

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář